AKP'den, 'yalan üretim merkezi' videosu hakkında flaş hamle...

AKP'nin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti sözcüsü Faik Öztrak'ı hedef aldığı çizgi film videosu partinin sosyal medya hesaplarından silindi. AKP'li Hamza Dağ'dan açıklama geldi.

AKP'den, 'yalan üretim merkezi' videosu hakkında flaş hamle...

AKP tarafından “CHP yalan üretim merkezi” başlığıyla yayınlanan animasyon gelen tepkilerin ardından partinin Twitter, Facebook ve Youtube hesaplarından kaldırıldı.

AKP, CHP’nin “128 milyar dolar nerede?” sorusuna yanıt olarak “CHP yalan üretim merkezi” başlığıyla animasyon yayımlamıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın çizgi karakterler olarak canlandırıldığı animasyonda bir profesörün, icat ettiği makineyle ana muhalefet partisi için “yalan ürettiği” ifade edilmişti. AKP’ye iktidara yakın köşe yazarlarından da eleştiri gelmişti.

CHP ise dün akşam AKP’nin bu animasyon videosuna karikatürle yanıt vererek, "Haydi çıkar maskeni" paylaşımı yapmıştı. CHP'nin hazırladığı karikatürde Kılıçdaroğlu'na benzeyen birisi yalan üreten bilim adamının kafasındaki maskeyi çıkartıyor ve maskenin altından Cumhurbaşkanı ve Recep Tayyip Erdoğan'a benzeyen birisinin çıkması anlatılıyor.

KALDIRILDI

AKP gelen eleştiriler ve yaşananların ardından Twitter, Facebook ve Youtube hesaplarından bu animasyonu bugün kaldırdı.

AKP'DE KRİZ YARATTI

AKP'nin CHP'yi hedef alan animasyon filmi sosyal medyada tepki alırken, AKP içinde de kritik kimi isimler tarafından eleştirildiği öğrenildi.

AKP’nin 7. olağan kongresinin ardından Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’na getirilen Genel Başkan Yardımcısı Özlem Zengin videoyu paylaşmadı. Partinin grup başkan vekili Bülent Turan da videoyu paylaşmayan politikacılar arasındaydı. Turan, videoya beğeni işareti koymakla yetindi. Partinin son kongresinde Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevini Hamza Dağ’a bırakan Mahir Ünal da videoyu paylaşmadı. Ünal, kongrenin ardından yeni bir görev alarak grup başkan vekili olmuştu. AKP grup başkanı Naci Bostancı da videoya ilgisiz kalan isimler arasında yer aldı. Parti Sözcüsü Ömer Çelik de AKP’nin resmi hesaplarından duyurulan videoyu paylaşmamayı seçti.

HAMZA DAĞ'DAN AÇIKLAMA

AKP Genel Başkan Yardımcısı,  Tanıtım ve Medya Başkanı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Siyasette seviyeli muhalefetin oluşması için AK Parti olarak bir adım attık. Siyasette yalanın ulaştığı boyuta dikkat çektik.
Maksat hasıl oldu.

Bundan sonrasında da bilgi ve belgeye dayalı, seviyenin korunduğu, aziz milletimize sadece gerçeklerle konuşacakları bir zemin istiyoruz.
Çünkü biz sadece gerçeklerle konuşuyoruz.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kepaze herifler
Kepaze herifler - 1 ay Önce

20 yıldır,bir tek doğru işiniz oldu mu bu ülkede?