AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan: Ekonomik olarak birtakım sorunlar yaşıyoruz

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Türkiye’nin “ekonomik olarak birtakım sorunlar yaşadığını” ifade ederken “En kısa zamanda çözülmesi için adımlarımızı atmaya devam ediyoruz” dedi.

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan: Ekonomik olarak birtakım sorunlar yaşıyoruz

Lapseki-Çardak kara yolundaki bir akaryakıt istasyonunun açılışına katılan Turan, burada yaptığı konuşmada, uluslararası konjonktüre rağmen Türkiye’nin her alanda iddiasını sürdürdüğünün altını çizdi.

Çanakkale’de istihdam sağlayan, ekonomiye katkı sunan tüm işletmelerin yanında olmaya gayret ettiklerini anlatan Turan, şöyle konuştu:

“Ekonomik olarak birtakım sorunlar yaşıyoruz. En kısa zamanda çözülmesi için adımlarımızı atmaya devam ediyoruz. Bizim dışımızda gelişen saikler var. Pandemi bilmezdik, 3 yıl uğraştık. Kuzeyimizde devam eden bir savaş var. Güneyimizdeki ülkelerdeki sıkıntılar malum. Ama bunu aşmak bizim görevimiz. Türkiye, güçlü bir ülke. Bu süreci beraber aşacağız. Türkiye, güçlü olmasaydı; Doğu Akdeniz’de, Libya’da, Karabağ’da bu adımları atabilir miydik? Kapalı Maraş’ı ‘açık’ Maraş yapabilir miydik?” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER