AKP'li başkanın devlet memuruna hakaret ve tehditleri ifşa oldu

AKP'li Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın kendisi ile fotoğraf çektirmek istemeyen devlet memuru M.K.'ya hakaretleri, tehditleri ifşa oldu. Yaşananlardan sonra memur M.K., AKP'li Başkanın talimatıyla açığa alındı. Hukuk mücadelesi ile tekrar işine dönen M.K., bu sefer de iş tanımında olmayan yerlere sürüldü.

AKP'li başkanın devlet memuruna hakaret ve tehditleri ifşa oldu

Mutluhan YILDIZ / KRT WEB

İstanbul Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı 28 Ocak 2021'de İşletme ve İştirakler Müdürlüğü'ne yaptığı ziyaret sonrasında çalışanlarla fotoğraf çektirmek istedi. Ancak devlet memuru M.K., Çağırıcı ile fotoğraf çektirmek istemedi.

Çağırıcı, M.K.'nin fotoğraf çektirme isteğini geri çevirmesi karşısında çılgına döndü. Çağırıcı görevi başındaki devlet memuru M.K.'ya hakaret ve tehditler savurdu. Çağırıcı, "Kim lan bu geri zekalı, aptal herif, ukela, niye oğlum bunun siciliyle oynamıyorsunuz, bunun eline düdük verin, kapıya dikin gitsin mahkemeye" ifadelerini kullandı. Memur M.K. ise Çağırıcı'nın hakaret ve tehditleri karşısında sakinliğini bozmadı. 
Yaşanan bu skandaldan sonra M.K.'nın başına gelmeyen kalmadı. Belediye yönetimi M.K.'ya 'saygısızlık' suçlamasında bulundu. M.K. hakkında önce inleceme başlatıldı, ardından açığa alındı.  

M.K., olay günü bulundukları ortamda çok sayıda kişinin olduğunu, görüntülerin çekilmiş olabileceğini, bu görüntülerin izlenmesi ve incelenmesi halinde bir saygısızlığının olmadığının görüleceğini belirterek görüntüleri bulunmasını ve incelenmesini talep etti. Ancak belediye yönetimi kabul etmedi.

banner112
M.K. hukuk mücadelesi ile görevine geri döndü, ancak bu sefer de sürgün üstüne sürgün edildi, kadrosu ile ilgisi olmayan işlere gönderildi. M.K.'nın sendikal hakları belediye tarafından engellendi, bilgi edinme dilekçeleri cevapsız kaldı.

Geçtiğimiz günlerde AKP'li Çağırıcı'nın devlet memuru M.K.'ya hakaret ve tehditleri ifşa oldu. Sosyal medyada yayınlanan ses kayıtlarında Çağırıcı'nın çılgına döndüğü, sesini yükselttiği duyuluyor.

AKP'li Başkan Çağırıcı'nın ses kayıtlarında Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin'e hukuksuz talimatlarda bulunduğu, Şirin'in de "Tamam Başkanım" dediği ortaya çıktı.

İşte o görüntüler:

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2022, 13:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zırtaboz
Zırtaboz - 5 ay Önce

Kendinizi ne sanıyorsunuz hain şerefsiz kaçak saray uşakları Allah belanızı versin...

Vatandaş
Vatandaş - 5 ay Önce

Bir gün herkes başkan olabilir ama..

Selim şenel
Selim şenel - 5 ay Önce

Ulan zirtooo bilmeden boş boş konuşma trollll adam gibi isminle çık adam gibi yaz yorumunu senin belanı versin ne olduğu belirsiz yaratık meydanı boş mu sandınız lann

SIRADAKİ HABER