AKP'li başkanın 'kaçak yapı' savunması şaşkınlık yarattı

Kağıthane Merkez Mahallesi Eyüp Sultan Caddesi’nde yer alan 48 ada 7 parselin imarda yeşil alan ve sit alanı gözükmesine rağmen üstüne yapılan kaçak kafeyle halı sahaya AKP'li Başkan Mevlüt Öztekin’in “halı sahaya güçlendirme yapılıyor” demesi şaşkınlıkla karşılandı.

AKP'li başkanın 'kaçak yapı' savunması şaşkınlık yarattı

Gazete Damga yazarı Ali Avcu, söz konusu skandalı köşesine taşıdı. Kağıthanelilerin tepkilerini dile getiren Avcu, "'Yıllardır belediyenin yanı başında bulunan kaçak kafe ve halı sahanın şimdi de içinde ne inşaatı olduğu bilinmeyen bir inşaatın milletin gözünün içine baka baka sürdürülmesi Kağıthanelileri suçlarına ortak etme anlamına geliyor. Biz bu suça ortak olmayacağız. Hangi partiden olursa olsun Kağıthane’de siyaset yapıp da bu hukuksuzluğa ve talana karşı sessiz kalarak suç ortağı olanlar bilsinler ki sizi Kağıthaneliler hiçbir zaman affetmeyecektir. Çocuklarınız ve torunlarınızın yüzüne bakamayacaksınız. Çünkü bu vurdumduymazlığı ne unutacağız ne de unutturacağız' diyorlar" diye yazdı.

Avcu'nun kaçak inşaatla ilgili konuştuğu CHP’li Ahmet Özdemir ise, "Kaçak yapıyı savunmakla birlikte halı saha altında arsa sahibinin güçlendirme çalışması yaptığını, konuyla ilgili kendisinin bilgisinin olduğunu, arsa sahibinin konuyu biraz abartarak 1000 m2’lik bir kullanım alanı oluşturduğunu ifade ederek belediyenin inşaat alanına hafriyat dökerek doldurduklarını ifade etti. Olayın halen vahametinin farkında olmayışı oldukça düşündürücü" dedi.

Avu, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’e şu soruyu yöneltti:

-Kağıthane Belediyesi’nde hukuksuz imar uygulamalarının hangi şart ve koşullarda yapılacağı Belediye Başkanı ile ilgili müdürlükler tarafından mı belirleniyor?

Ali Avcu'nun "Mevlüt Başkan oldu mu şimdi?" yazısının tamamını okumak için tıklayınız


 

YORUM EKLE