AKP'li belediye başkanından bozuk yola ağaç diken vatandaşlar hakkında suç duyurusu

AKP'li Aksaray Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen, ilçedeki bozuk yolla ilgili hiçbir çalışma yürütülmemesini protesto etmek için yoldaki çukurlara ağaç diken vatandaşlar hakkında suç duyurusunda bulundu. Belgemen, 'Önümüzdeki hafta söz konusu yolda çalışmalarımız başlayacaktı' açıklamasında bulundu.

AKP'li belediye başkanından bozuk yola ağaç diken vatandaşlar hakkında suç duyurusu

Aksaray'ın Eskil ilçesinde görenleri şaşkına çeviren bir olay yaşandı. Sözcü'den Müslüm Evci'nin aktardığına göre; Eskil ilçesi ile birçok yaylayı birbirine bağlayan yoldaki çukurlara kimliği belirsiz kişiler tarafından ağaç dikildi.

'SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK'

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan AKP'li Eskil Belediye Başkanı Necati Belgemen, meraları işgal eden kişiler tarafından bozuk olan yola ağaç dikildiğini ileri sürdü.

Konuyla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen AKP'li Belgemen, şu ifadelere yer verdi:

Bugün İlçemizde kendini bilmez biri veya birileri devletimizin yoluna ağaç dikmiş. Tabi süreci en başından beridir takip ederek bu olay içerisinde olan kişi ve kişiler hakkında adli mercilere müracaat edildi.

banner112
Bu şahıslar yıllarca alışmış, devletin merasını haksız yere işgal etmiş, haksız kazanç elde etme peşinde koşan kişiler. Bu mera işgalini önledikten sonra şaşırdı elleri de boşa çıktı böyle saçma sapan bir olaya kalkıştı.

'ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA YOLDA ÇALIŞMALARIMIZ BAŞLAYACAKTI'

Yolun İl Özel İdaresi’nin sorumluluğunda olduğunu ve kısa süre içerisinde yapılmasının planlandığını söyleyen AKP’li Belgemen, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

Çok kısa süre önce bu yolun yapımı konusunda Özel İdare Müdürlüğü ile anlaşma sağladık. Yolun alt yapısını biz yapacağız. Üst yapısını da İl Özel İdare üstlendi. Kum ihalesini birkaç hafta önce sonuçlandırdık. İş Makinelerimiz hazır. Karşımızdaki hafta söz konusu yolda çalışmalarımız başlayacaktı.

Herhalde bu şahıslar bu yolun yapılacağını duydu, baktılar ne yaparız da zarar veririz diye. Ama farkında değiller ki bu ve buna benzer olaylar bize puan kazandırıyor. Ama halkımız bazı gerçekleri görsün bilsin diye yazıyorum. Çoğunlukla bu tür insanlara cevap bile vermem. Yolun durumunu yapılan işleri bilin diye paylaşıyorum.

Yarın aynı grup bak biz böyle bir şey yaptık da yol yapıldı demesinler. Yama ekibi söz konusu yolun bozulan yerlerini yamayalım diye bize geldiler. Biz de söz konusu yolda bir projemizin olduğunu ek bir masraf olmaması için yama yaptırtmadık.

Belgemen, “Kimse endişe etmesin, kıymet bilen menfaatsiz vatandaşlarımız için yapacağız. Buradan ayrıca Kaputaş, Emirhacı, Akkaş ve Sülüklü halkına teşekkür ediyorum. Bu insanların gazına gelerek hareket etmediler” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER