AKP'li belediye 'gurur tablosu'nu açıkladı: Tıp fakültesi bulunmayan üniversitede tıp kazandı 

AKP'li Haliliye Belediyesi, belediyenin hazırlık kurslarında eğitim görerek üniversite sınavına giren adaylardan bazılarını İstanbul Teknik Üniversitesi'nde bulunmayan tıp fakültesine yerleştirdi.

AKP'li belediye 'gurur tablosu'nu açıkladı: Tıp fakültesi bulunmayan üniversitede tıp kazandı 

Şanlıurfa'da AKP'nin yönetimindeki Haliliye Belediyesi'nin caddelere astığı bir ilan 'Gurur Tablosu' afişi dikkat çekti.

Haliliye Belediyesi, belediyenin açtığı üniversiteye hazırlık kurslarında eğitim görmüş öğrencilerden Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda başarılı olanları afişlerle ilan etti.

Ancak afişte adları yazılı adaylardan bazılarının kazandıkları belirtilen üniversite ile bölümleri kafaları karıştırdı.

Zira "Gurur Tablosu" diye asılan afişte adları yazılı 10 adaydan 3'ü için İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Tıp Fakültesi'ni kazandıkları bildiriliyor. Ancak 250 yaşına yaklaşan üniversitede bilindiği üzere tıp fakültesi bulunmuyor.

BELEDİYEDEN CUMHURİYET'E AÇIKLAMA

Konuya ilişkin Cumhuriyet.com.tr olarak ulaştığımız belediye yetkilisi, afişlerle ilgili "sehven" bir hata yapıldığını belirterek  "Dün sabah afişler asıldığında tasarımsal bir hata olmuş, arkadaşların isimlerine yan yana İTÜ yazılmış. Ancak sonra farkedince kaldırıldı, düzeltmiş olarak asıldı" dedi.

Yetkili, üç adayın yerleştirildiği üniversitelerin ise Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi, İstanbul Aydın Üniversitesi şeklinde olduğunu ifade etti. 

YORUM EKLE