AKP'li belediyeden işçilerine Erdoğan tehditi: 4 kişi getirmeyen gelmesin

AKP'li Menemen Belediyesi personellerine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingine katılımı zorunlu tuttu. İşçilere 'Eğer yanınızda dört kişi getirmeyecekseniz pazartesi işe gelmeyin' denildi.

AKP'li belediyeden işçilerine Erdoğan tehditi: 4 kişi getirmeyen gelmesin

AKP'li Menemen Belediyesi'nin bir yetkilisi, işçilere Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingi için "Eğer yanınızda dört kişi getirmeyecekseniz pazartesi işe gelmeyin" dedi.

Cumhuriyet'ten Muhammed Özmen'in haberine göre; Menemen Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilisi, Alsancak Stadı'nın açılışı, deprem konutlarının teslimi ve Menemen mitingi için İzmir'e gelecek olan Erdoğan'ın programına katılması için belediye işçilerini tehdit etti. İşçileri Menemen Koyundere Belediye Şantiyesi’nde toplayan yetkili, "Mitinge katılmak zorunlu. Eğer yanınızda dört kişi getirmeyecekseniz pazartesi işe gelmeyin" ifadesini kullandı. 

Menemen Belediye başkan yardımcılarının da işçileri arayarak mitinge katılımın zorunlu olduğunu söylediği belirtildi.  

'GÖZDAĞI VEREN BU ZİHNİYETİ ŞİDDETLE KINIYORUZ'

İşçilerin mitinge katılmaya zorlanmasına ilişkin CHP Menemen İlçe Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Menemen Belediyesi idarecileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Izmir ve Menemen programına katılım çağrısıyla sınırları zorlayan bir tutum sergilemiş; savurdukları tehditler, işi çığrından çıkarmıştır.

Her personele kendilerinin yanı sıra TC kimlik numaralarını önceden vermek suretiyle 4 kişi daha getirme zorunluluğu dayatan, bununla kalmayıp gelmeyenlerin ve sözünde durmayanların işlerine son verileceği gözdağını veren bu zihniyeti şiddetle kınıyoruz" denildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 23:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalakalari dahi utandiran istek.
Yalakalari dahi utandiran istek. - 1 hafta Önce

Fasist it oglu it!

uzaklardan biri
uzaklardan biri - 1 hafta Önce

bu adamı normal yolla indiremeyeceksiniz.
umarım 20 yıldır sevdiğiniz bu adamla mutlu zaman geçirmeye devam edersiniz.