AKP'li belediyenin 2,5 milyon liralık ihalesini AKP'li Ali Bilir kazandı

AKP’li Tuzla Belediyesi’nin ardından bu kez de AKP'li Gaziosmanpaşa Belediyesi’nde ihaleyi AKP Beykoz İlçe eski Başkan Yardımcısı Ali Bilir kazandı.

AKP'li belediyenin 2,5 milyon liralık ihalesini AKP'li Ali Bilir kazandı

İstanbul’da AKP’li Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin 2,5 milyon liralık organizasyon ihalesini İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi eski üyesi, Beykoz AKP İlçe eski Başkan Yardımcısı ve AKP’den Beykoz Belediyesi başkan aday adayı olan Ali Bilir kazandı. 

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre Gaziosmanpaşa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, 19 Mart’ta organizasyon hizmet alım işi için ihaleye çıktı. İki şirketin teklifte bulunduğu ihalede yalnızca Bilir’in şirketi Bilir Turizm ve Danışmanlık’ın teklifi geçerli sayıldı. Sonuçlar dün yayımlandı. Buna göre Bilir, tek başına girdiği ihaleyi 2,5 milyon TL karşılığında kazandı. 

AKP’li Tuzla Belediyesi’nin açtığı 345 bin TL’lik bank ve piknik masası alım işi ihalesinin eski AKP Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak’ın şirketine verildiğini yazmıştı. Durak da ihaleyi, Bilir gibi tek başına girerek kazanmıştı.

FİYAT FARKI OLMAMASINA RAĞMEN AKP'Lİ İSMİN ŞİRKETİNE VERİLDİ

Cumhuriyet'ten Tuğba Özer'in haberine göre, Bilir’in 2019 yılında AKP’li Başakşehir Belediyesi’nden aldığı ihale, CHP’li meclis üyelerince hazırlanan rapora yansımıştı. Belediyenin kültür ve sosyal işler müdürlüğünün sosyal ve kültürel etkinlikler için açtığı ihaleye dört firma katılmış ve düşük teklif veren şirketler elenmişti. Raporda, diğer firmalarla arasında 2 milyon TL’nin üzerinde bir fiyat farkı olmasına rağmen ihalenin Bilir Turizm Şirketi’ne verildiği anlatılmıştı.

YORUM EKLE