AKP'li belediyenin hesabına bloke konulmadı

Koronavirüs salgınında mağdur olan yurttaşlara yardım etmek için açılan CHP'li belediyelerin Vakıf Bank hesapları İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile bloke edildi. AKP'li belediyelerin hesaplarına bloke konulmadığı ortaya çıktı. KRT ekibi olarak Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin yardım kampanyası için açtığı hesaba bloke konulmadığını uygulayarak ortaya çıkardık.

AKP'li belediyenin hesabına bloke konulmadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzasıyla 81 il valiliğine gönderilen genelgede belediyelerin koronavirüs salgınına karşı düzenlediği yardım kampanyasının valiliklerin iznine tabi olduğu öne sürülerek sorumlular hakkında kovuşturma başlatılması istendi.

CHP'li İstanbul, İzmir ve Ankara belediyeleri tarafından başlatılan kampanyaları hedefleyen genelgenin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyalarının banka hesapları bloke edildi. 

Türkiye'nin en fazla nüfusuna sahip İstanbul ve Ankara'da CHP'li belediyeler kirasını, faturasını ödeyemeyen ailelere yardım ediyordu, gıda yardımında bulunuyordu. İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi ile bu yardımlar engellendi. Ancak AKP'li belediyelerin benzer kampanlarınında devam ettiği ortaya çıktı.

Vakıfbank'ın AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yardım hesaplarına bloke koymadığı ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin yardım toplamaya devam ettiği ortaya çıktı.

İşte o kampanya:

KRT ekibi olarak kendi banka hesabımızdan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin Vakıflar Bankası hesabına para göndermeyi denedik. Ve hesabın bloke edilmediği, yardım toplamaya devam edildiğini gördük.

İşte o hesap ve bizim yaptığımız işlemler:


 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 01:19
YORUM EKLE