AKP'li belediyenin 'kaçak taş ocağına' köylüler isyan etti

Tokat'ta AKP'li Turhal Belediyesi onay çıkmadan Çaylı köyü mevkiinde taş ocağı çalışmalarına başladı. Taş ocağına karşı çıkan köylüler karara tepki gösterdi. Bir kadın, "Oksijenim, ormanım kaybolursa ne yaparım" diye isyan etti.

AKP'li belediyenin 'kaçak taş ocağına' köylüler isyan etti

Tokat Turhal'da AKP'li belediye, Çaylı köyü Eyertepe mevkiinde onay çıkmadan taş ocağı açmak için çalışmalara başladı. Evlerinin yakınında taş ocağı istemeyen köylüler bir araya geldi. Projenin kaçak olduğunu belirten köylüler, eylem yaptı, basın açıklamasında bulundu.

Yapılan basın açıklamasında, belediyenin taş ocağı için ruhsatının olmadığı, sadece başvuru girişiminde bulunduğu belirtildi. Arazinin talan edileceği, doğanın yok olacağı vurgulandı. 

İşte o açıklama:

Köylüler taş ocağının kendilerine ve bölgeye ciddi zararlar vereceğini söyledi ve "Oksijenim kaybolursa, ormanım kaybolursa ne yaparım?" diyerek endişelerini dile getirdi. 

"GELDİKLERİ GİBİ GERİ GİDERLER"

Bölge halkı ruhsat alınmadan başlanan çalışmaların bir an önce sonlandırılmasını istiyor. Bunun için Orman Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Kaymakamlığa başvuruda bulundular. Bir köylü AKP'li belediyeye, "Geldikleri gibi geri giderler" diye seslendi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2022, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER