AKP'li büyükşehir belediyesindeki 'danışmanlık' skandalında yeni gelişme

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu’nun, “Bir Ruhsar Pekcan Vakası da Bursa’da” diyerek açıkladığı skandalı, İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu Meclis gündemine taşıdı. 

AKP'li büyükşehir belediyesindeki 'danışmanlık' skandalında yeni gelişme

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması talebiyle konuyu TBMM’ye taşıyan Bursa Milletvekili, İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, “Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ'ın resmî maaşlı danışmanı Ferhat Murat'ın sorumlu müdürü olduğu SİNERJİ Limited Şirketi'ne son 4 yılda kaç para ödendi” diye sordu.

Danışmanın SİNERJİ adlı şirketine düzenli olarak para ödetildiği Büyükşehir Belediye Meclisi 2020 yılı Denetim Raporu ile ortaya çıktığının belirtildiği Tatlıoğlu’nun Meclis soru önergesinde, kamuoyunun konu ile ilgili olarak aydınlatılmasının zorunlu hale geldiği vurgulandı.

4 YILDA NE KADAR ÖDEDİNİZ?

“Bu kapsamda aşağıdaki soruların cevaplanmasını talep etme zarureti hasil olmuştur:

1. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından SINERJİ Ltd.Şti ne son dört yıl içinde hangi tarihlerde hangi ödemeler yapılmıştır?

2- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur AKTAŞ'ın danışmanı Ferhat MURAT'a ödenen maaş ne kadardır?

3- Basta Kültür A.Ş. olmak üzere Belediye iştiraklerinden söz konusu şirkete yaptırılan işler ve ödenen meblağların tutarı nedir?

4- Bu konu ile ilgili herhangi bir denetleme ya da soruşturma başlatıldı mı?

5. Bu husus; üst düzey kamu görevlilerinin mal varlıklarının hukuki düzenlenmesine ilişkin bir çalışmaya vesile olacak mıdır?”

İşte o önerge:

"İLİŞKİM YOK" DEMİŞTİ AMA... İTİRAF GİBİ PAYLAŞIMLAR

Danışman Ferhat Murat’ın “Hiç bir ilişkim yok dediği SİNERJİ şirketiyle ilgili olarak itiraf niteliğinde çeşitli tarihlerde yaptığı sosyal medya paylaşımları da ortaya çıktı. Alinur Aktaş’ın resmî maaşlı Danışmanı Ferhat Murat’ın Sorumlu Müdürlük sıfatıyla SİNERJİ adlı şirkette tek yetkili olduğu da  İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Türkoğlu’nun açıklamasında, Ticaret Sicil Gazetesi nüshasıyla belgelenip kanıtlanmıştı.

İşte o paylaşımlar:

Kaynak: haberalmedya.com


 

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2021, 14:10
YORUM EKLE