AKP'li isim; at üstünde, Diriliş Ertuğrul müziği ile konuşmaya gitti

AKP’li Cahit Özkan, Miryokefalon Savaşı’nın 844’üncü yıldönümü törenlerinde atı ile katıldı. Özkan, mehteran bölüğü arasından kürsüye çıktı ve görüntülerini Diriliş Ertuğrul dizisinin müziğiyle paylaştı.

AKP'li isim; at üstünde, Diriliş Ertuğrul müziği ile konuşmaya gitti

Ergenekon ve Balyoz kumpaslarını verdiği destekle bilinen, orduevleri önündeki eylenlerde sözcülük yapan AKP Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan Miryokefalon Savaşı’nın 844’üncü yıldönümü törenlerinde yaptıkları ile gündem oldu.

AKP’li Özkan Miryokefalon Savaşı’nın 844’üncü yıldönümü törenine beyaz ata binip konuşma yapmaya gitti. Özkan, mehteran bölüğü arasından kürsüye çıktığı anları Diriliş Ertuğrul dizisinin müziğiyle paylaştı.

Özkan'ın bu davranışı sosyal medyanın gündemine oturdu.

İşte o görüntüler:

Miryokefalon Muharebesi, Anadolu Selçuklu Sultanı II. Kılıç Arslan ile Bizans imparatoru I. Manuil’in, Denizli ve Konya’nın arasında bulunan Miryokefalon'da yaptığı savaş olmasıyla biliniyor.

Söz konusu savaş tarihi anlamda Anadolu'da Türk hakimiyetinin kabul edildiği savaştır. Siyasetçiler tarafından son yıllarda “Anadolunun tapusunun alındığı” savaş olarak da anlatılır.


 

YORUM EKLE