AKP'li Kavuncu Atatürk dönemini hedef aldı: 24 yıl boyunca Allah demek yasaklandı

AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ve İsmet İnönü'nün dönemini hedef alarak 'Türkiye'de 24 yıl boyunca Kuran okumanın ve Allah demenin yasak olduğunu' öne sürdü.

AKP'li Kavuncu Atatürk dönemini hedef aldı: 24 yıl boyunca Allah demek yasaklandı

AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, "Müslüman bir ülkede 4-6 yaş arasındaki çocuklara Kur’an öğretmeyi, ortaçağ zihniyeti olarak gören CHP, ne kadar maske takarsa taksın, fabrika ayarlarını değiştirmediği sürece böyle fecaatler işlemeye devam edecektir. Boşuna takiye yapıp millete değiştik imajı vermeyin. Sizin siyasi emellerinize ulaşınca aziz milletimizi bir akrep gibi sırtından sokacağınızı herkes bilmektedir," dedi.

banner112
Kavuncu daha sonra "Sizin yüzünüzden bu ülkede 24 yıl boyunca Kur’an okumak, Allah demek yasaklandı. Bu ülkede sizin iktidarınızda 1930-1950 yılları arasında 20 yıl boyunca imam, din görevlisi yetiştirilmedi. 18 yıl boyunca İslam’ın şiarı Ezan-ı Muhammedi’nin okunması yasaklandı, ezan okuyanlar ya hapse atıldı ya da ağır para cezalarına çarptırıldı. 1944 yılında çıkardığınız bir kanunla en küçük, en basit namaz hocası kitapçığının bile basımını, okunması yasaklandınız. Sizin iktidarınızda 1938-1950 yılları arasında ecdat yadigarı 971 vakıf eseri, 3337 cami, mescit satıldı, tarumar edildi" dedi.

'EZANLARIMIZI SUSTURAMAYACAKSINIZ'

Kavuncu, ortaçağın batıya özgü bir olgu olduğunu söyleyerek, "Müslümanların ortaçağı yoktur ve hiçbir zaman da olmamıştır. Sizin kıble olarak gördüğünüz Bat’ının ortaçağı o dönemde özgür düşünceyi, bilimi yasaklayarak, kilise dogmatizmine karşı çıkanları engizisyon mahkemelerinde yargılayıp ateşlerde yakarken, İslam dünyası, bilimin aydınlığını temsil ediyordu. İbni Sina’yı, Farabi’yi, Biruni’yi ve daha onlarcasını hiç duydunuz mu? Hangi çağda yaşadılar hiç merak ettiniz mi? Artık ağzınızdaki bu çürümüş, kokuşmuş sakızı atın, bu akla ziyan ezberlerinizden kurtulun. Cami ile kilisenin aynı olduğu saplantısından, ihanetinden vazgeçin. İslam’ın tarih boyunca hiçbir zaman, ilime, bilime, sanata karşı olmadığını öğrenin. Belki o zaman milletle gerçek manada barışarak helalleşme imkanı bulur, belki o zaman iktidar olma hayalleri kurabilirsiniz. Buradan milletin meclisinden, milli ve manevi değerlerimizi, Anadolu topraklarından silmeye çalışan tek parti CHP zihniyetindekilere bir kez daha seslenmek istiyorum! Ne bu gün, ne de yarın, asla başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz. Vatanımızı parçalayamayacaksınız. Bayrağımızı indiremeyeceksiniz. Ezanlarımızı susturamayacaksınız." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dogru söyle
Dogru söyle - 2 hafta Önce

Yalan soyleyenin A... A.... 84 milyon Düzsünmu ?

şeyh denilen sahis büyük hata yapiyor
şeyh denilen sahis büyük hata yapiyor @Dogru söyle - 2 hafta Önce

şeyh - 16 saat Önce

atatürk sizin götünüze girsin piç oy devşirmek için atatürk düşmanlığı yapıyor dolar piçleri sizi

Cevapl

şeyh, Sen salakmisin?
Atatürke hakaret etme , Atamizin yeri bu arap artiklarinin kici degil!

Ali25
Ali25 - 2 hafta Önce

Hadi ordan Türk düşmanı alçak şerefsizler

Gavatin Suratina bir dikkatli bakin
Gavatin Suratina bir dikkatli bakin @Ali25 - 2 hafta Önce

Arap pici oldugu nasilda belli oluyor!!!!

Keko
Keko - 2 hafta Önce

Adi şerefsiz itoğlu it yalanın bu kadarına da pes doğrusu ALLAH belanızı versin...

Mehmet Küçük
Mehmet Küçük - 2 hafta Önce

Bu eşkıya ve hırsızlar çıkar yolları kalmadığını gördüler,ağzına geleni söylüyorlar.Tabi milletimiz bunlara inanmıyor ve bol bol küfür yiyorlar

arap artiklari
arap artiklari - 2 hafta Önce

Adi herifler , gavat sen Allaha ibadetini yapmak istedinde engelleyenmi oldu? pezevenk Allah ile kul arasina hic kimse giremez ! Demekki sen Allah'a inanmiyorsun. Bagirarak Allah demen icin geri zekali olman lazim. Kuranda ne diyor ibadet gizlidir Allah ile kul arasindadir, ama siz Allaha teslim olarak, siginarak degil illa milletin gözüne sokarak reklam icin ibadet yapiyorsunuz.

Gidiciler
Gidiciler @arap artiklari - 2 hafta Önce

Artik gö*leri yemiyor!

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 hafta Önce

sayın kavuncu 20 aralık gecesi içeriden bilgi alarak dolarını yüksek kurdan bozdurup ertesi gün düşük kurdan misli ile geri alıp milletin parasını çarpanların kimler olduğunun tespiti için TBMM'ne verilen araştırma önergesine niye RET OYU verdiniz,niye görevinizi yapmıyorsunuz,milletin vekili milletin parasına sahip çıkmaz mı?demek ki savunduğunuz değerler insanları ahlaklı yapmaya yetmiyormuş,fikri hür vicdanı hür olmak lazımmış.

yAllah afganistana
yAllah afganistana - 2 hafta Önce

gavat bak afganistanda müslümanlar iktidarda , vitrin mankenlerinin dahi kafasini kesiyorlar! Git afganistanda, senin elini kafani hirsizlikdan rüsvetden kessinler!

şeyh
şeyh - 2 hafta Önce

20 aralık ta da atatürk geeldi aldı dolarları seni orospu çdcuğu