AKP'li Melih Gökçek yine fena patladı: Adıyaman'da dev 'jelibon' rezervi

AKP'li eski ABB Başkanı Melih Gökçek, Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu'nun Adana'da petrol rezervi bulunduğuna ilişkin açıklamayla ilgili 'Adıyaman'da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık Jelibon rezervlerine rastlandı' ironisinin gerçek olduğunu savundu.

AKP'li Melih Gökçek yine fena patladı: Adıyaman'da dev 'jelibon' rezervi

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da petrol bulunduğunu açıkladı. Önceki gün gerçekleşen kabine toplantısı sonrasında Erdoğan “Adana’da 2 yüksek kaliteli Petrol bulduk. Rezerv değeri yaklaşık 1 milyar Dolar olarak hesaplanmıştır. Aynı sahada 8 tane daha sondaj kuyusu açarak 10 kuyuda çalışmalarımızı sürdürmek istiyoruz” dedi.

Erdoğan'ın bu açıklamasından sonra Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu, bugün sosyal medya hesabından “Adana’da bulunan petrolden sonra, Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık jelibon rezervlerine rastlandı…” yazdı.

'HAYIR FAKE DEĞİL, RESMİ'

banner112
Muratoğlu'nun bu ironisi, AKP'li eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından gerçek sanıldı. Gökçek katıldığı televizyon programında şunları söyledi:

Bugün gazetede okudum. Ne anlama geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım ki bileyim. Onun adı var. Çocuklar yer ya. Jelibon.

Jelibon bulunmuş. Ne demek jelibon, bilmiyorum. Yer altında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Bu ne anlama gelmiyor bilmiyorum. Bugünkü medyaya bakın.

(Fake falan olmasın başkanım?) Hayır fake değil. Resmi şey. Arka arkaya bulunuyor.

Sayın Cumhurbaşkanı, yeni açıkladı dikkat ediyorsanız. Adana’dan sonra yeni bir şey daha açıkladı. Hemen Polatlı’nın arka tarafında.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER