AKP'li milletvekilinden çok tartışılacak 'ekonomi' çıkışı

AKP Konya Milletvekili Halil Etyemez, Türk lirasında yaşanan rekor değer kaybı ve artan gıda fiyatlarına ilişkin tartışma yaratacak değerlendirmelerde bulundu. Ekonomideki kötü gidişatı dış güçlere bağlayan Etyemez, 'Çok net söylüyoruz. Ülkede yokluk denen bir şey yok. Her şeyde bolluk ortada' dedi.

AKP'li milletvekilinden çok tartışılacak 'ekonomi' çıkışı

AKP Konya Milletvekili Halil Etyemez Konya'nın yerel televizyon kanalı Kontv'de Ankara Konuşuyor programının konuğu oldu.

Türk Lirası'nın dolar karşısındaki değer kaybına ve artan gıda fiyatlarına ilişkin konuşan Etyemez, suçu dış güçlere attı.

'HER ŞEYDE BOLLUK ORTADA'

Sözcü'den Müslüm Evci'nin haberine göre, FETÖ'nün bir takım hadiseler deneğini ve buradan sonuç alamayınca ekonomi üzerinden saldırı yapıldığını ancak ülkede bir yokluğun olmadığını söyleyen Etyemez şu ifadeleri kullandı:

Kendi mavi vatanımızda hakkımız olan doğalgazı araştırmaya ve çıkartmaya çalışıyoruz ondan rahatsızlık duyuyorlar.

Orada bir takım tatbikatlar yapılıyor hiç kimseden çekinecek durumumuz yok ve gücümüz yerinde.

Niye adamlar başka ülkelerle işbirliği yaparak bize karşı tatbikat yapıyor. Yunanistan niye bir kısım konsorsiyumlarla petrol aramaya çalışıyor.

Bakın gaz çıkartmaya başlıyoruz, içerdeki muhalefet ‘hani niye çıkartmadınız?' diyor. Bunun bir takım teknik boyutu var. Duyuruyu yaptık, tespit ettik, çalışma yapılıyor.

'ÜLKEDE YOKLUK DENEN BİR ŞEY YOK'

Gemilerimiz işin başında ama bundan rahatsızlık duyuyorlar. Terörle ilgilide sınır ötesinde adam yanı başımızda bir takım örgütlenmeler yapıyor. Biz buna müdahale ediyoruz.

Bize karşı silah çeviren adamla barış mı yapacağız? Biz demeyiz, biz öyle yapmayız.

Buralardan sonuç alamayanlar yıllarca Gezi olayları denediler, FETÖ bir takım hadiseleri denedi buradan bir sonuç almadılar.

Gelip şimdi milletin cebindeki paraya mutfağındaki ekmeğe saldırmaya çalışıyorlar. Çok net söylüyoruz.

Ülkede yokluk denen bir şey yok. Her şey de bolluk ortada. Ama birileri para kazanacak diye olayı manipüle ederek buradan bir kargaşa çıkartmanın hesabını yapıyorlar.

Buradan bir sonuç alıp Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti düşmanlığı millet düşmanlığı yapıyorlar. Siyasi rant elde edeceksin diye bu ülkenin kaybetmesini istemek doğru değil.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuzu kuru olanlar
Tuzu kuru olanlar - 1 hafta Önce

Bunun resimine bakinca
bende aynisini düşünüyorum
Boluktan yiye yiye Ensesi kalinlaşmis
gobegi şişmiş
Vucut kaliplarini dağıtmış
tombul tombul memeler
kavuşmuyor düğmeler
bunlar bolluktan olur

Abuzer Kadayıf
Abuzer Kadayıf - 1 hafta Önce

Deve sidiği içe içe bunlarda beyin kalmamış.. Hele bu geri zekalı da hiç kalmamış...

Hodri meydan diş gücleri aciklayin lan dürzüler!
Hodri meydan diş gücleri aciklayin lan dürzüler! - 1 hafta Önce

Dürzü, milletin alim gücü olmadikdan sonra bolluk neye yarar ? O bollukdan siz hirsizlar yararlaniyorsunuz, halki kandirmak icin diş gücler fantazisini agziniza dolamişsiniz. 21 senedir hirsizlar iktidarda şu diş gücleri bir aciklasanizda halk da düşmanini tanisin!

şeyh
şeyh - 1 hafta Önce

Deve arap aşıkları sizi, yüzde elli fakirleştirdiniz bir emirle kuru fırlattınız sonra da dış güçler, ekonomik savaş dediniz kimi kandıyorsunuz ya siz, git işine defol gidin