AKP'li milletvekiline partisinden tepki: Ortada iyi niyet yok

Mersin'de polislere hakaret eden AKP'li milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'a AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar'dan tepki geldi. Tayyar, konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

AKP'li milletvekiline partisinden tepki: Ortada iyi niyet yok

Mersin’de aracını durduran polislere hakaret ederek, “Ekibe tükürürüm ya. Böyle terbiyesizlik mi olur. Ne zaman Erdemli’ye gelsem bu pislikle uğraşıyorum. Bana adını verir misin. Şerefsiz” diyen Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’a partisinden tepki geldi.

AKP’de 3 dönem milletvekilliğini yapan ve şu an MKYK üyesi olan Şamil Tayyar, sosyal medya hesabından Yılmaz’a tepki göstererek, “Ortada iyi niyet yok. Plaka kaydı olmasına rağmen vekilin yarım saat bekletilmesi, videoya alınması ve servisi açık kanıtı. Ancak vekilin ‘çemkirme, tükürüğün içeri geliyor, şerefsiz’ gibi hakaretini masum kılmaz. Bu tavır, erdemli bir AK Partiliye yakışmaz, özür dilemelidir” dedi.

AKP 26. Dönem Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan ise sosyal medya hesabından, “Polis aracınıza dur derse ‘durun’, kimlik isterse gösterin… Bu kadar basit. #polisiminyanındayım” tepkisini gösterdi.

Öte yandan Tayyar’ın tepkisini Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile Özdoğan’ın retweet ettiği de görüldü.

(ABC Gazetesi)

YORUM EKLE