AKP'li o ismin Demirören'in yeğeni olduğu ortaya çıktı

Peker'in iddialarının ardından Demirören ailesi gündemden düşmüyor. Hürriyet ve CNN Türk’ün de içinde bulunduğu medya grubunu satın alan Yıldırım Demirören’ün yeğeni Manolya Demirören Tekin, AKP’de uzun zamandır siyaset yaptığı ortaya çıktı.

AKP'li o ismin Demirören'in yeğeni olduğu ortaya çıktı

Organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında soruşturma başlatılan Sedat Peker, son dönemde Demirören ailesini hedef alıyor.

Peker’in iddialarıyla birlikte Demirören ailesi de Türkiye’nin gündeminde…

AİLENİN SİYASETTEKİ FERDİ

Demirören ailesinin üyeleri genelde iş dünyasında yaptıklarıyla konuşuluyor.

Hürriyet ve CNN Türk’ün de içinde bulunduğu medya grubunu satın alan Yıldırım Demirören’ün yeğeni Manolya Demirören Tekin, AKP’de uzun zamandır siyaset yapıyor.  

(Demirören ailesinin Manolya Demirören'in düğününde çekilen fotoğrafı) 

AKP’li Beykoz Belediyesi’nde Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Manolya Demirören Tekin, AKP İstanbul İl Kadın Kolları Ekonomik İşler Birim Başkanlığını koltuğunda da oturuyor. 

PEKER NE DEMİŞTİ?

Sedat Peker, Demirören Medya'nın, Türkiye medyasının en büyük grubu olan Doğan Medya Grubu'nun 2018 yılındaki satışında Ziraat Bankası'ndan aldığı 750 milyon dolarlık krediyi ödemediğini iddia etmişti. Peker, Demirörenlere satılan televizyon kanalları ve gazeteleri Turkuvaz Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Serhat Albayrak ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın yönettiğini söyledi.

"Aslında bir tanesi o kadar para ederdi" diyen Peker yayımladığı 9. videoda, "Pamukören’e geldik, bu önemli. Hukuken bir yere oturtulabilir. Süleyman’la ilgili bölüme odaklanın. Güvendiğiniz tarafsız yazarlara, muhalefet partisinde güvenilir insanlara baskı kurun. Bizim Pamukören var ya, şimdi biz gazeteyi bastık, Aydın Doğan kargaşalardan korktu, verdi yerleri. 750 milyon dolara. Aslında bir tanesi o kadar para ederdi. Bu 750 milyon doları Ziraat Bankası verdi. Ziraat Bankası devletin, devletin kimin sizin." ifadesini kullandı.

Peker şunları kaydetti: 

“Siz patronsunuz, vergi veriyorsunuz ya. 750 milyon dolar aldı, hiçbirini ödemedi. Ana parayı bırak faizlerini bile ödemedi. bu sahtekâr. Siz şimdi teknik olarak gitseniz aç lan kapıyı deseniz, çıkın buradan deseniz, bizim paramız. O sene 10 milyon tane bu ülkede çiftçi var, bütün hepsine verdikleri kredi ancak o kadar. Çiftçiyi kredisini ödemeyince traktörünü haczediyorlar. Bizim Kanal D’yi haczeden duydunuz mu? Parasız mal olur mu? Faizini ödemediler.

Gayrimeşru suç örgütlerinden de daha namussuzlar. Yaptıkları her iş haram hem de hile var. Bu tartışmacılar var ya bunların TV’lerine çıkan. Namussuzlar var ya, bunlara fedailik yapıyorlar. Bir iki tane sessiz muhalefet çağırıyorlar. Bir İsmail Saymaz biraz atarlı, bir iki tane daha var. Bunların hepsi, sahtekârlara prim veriyorlar, ya da akrabalarına devlette kadro veriyorlar. Sistemin içinden beslenen asalaklar. Bunların hepsi blok. Sizin kuracağınız ülkede bunların hiçbiri olmamalı." Tabii şimdi bu 750 milyon doların ödenmesi için, ülkede para yok, nasıl olsun. Bunu ödetmek için hemen baskı kurun diyorlar.

Kemerburgaz’da Göktürk denen yerde Kemer Country diye bir yer var. Orada bir arsa belirlediler, bu yavrunun üzerine yapacaklar. TV filan onların değil, emanetçi. Serhat’la Berat yönetiyor. Sabah grubu da aynı. Kişiliksiz zenginlerin üzerine yapıyorlar sadece. Kemer Country’deki yeri imara açacaklar. O arsa kimin yine halkın. İmara açınca tarla olarak verecekler Süleyman’ın var ya Ankara’daki akrabası o işleri yapıyor. Hop bir imar artışı 10 milyonluk yer 1 milyarlık oluyor. Üzerine kulübe koyamadığın yere 100 katlı binalar dikiyorsun. Artık siz de alıştınız, dinliyorsunuz ya, benim anlattıklarım masal değil.

Demirören aldığı parayı vermiş mi Ziraat’e sorun. Kanal D’nin, CNN Türk’ün, Hürriyet’in, Milliyet’in sahibi sizsiniz."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER