AKP'li Ömer Çelik'ten Atatürk'e yapılan saygısızlığa tepki

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi yetkililerinin bir ders kitabından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün anlatıldığı sayfanın yırtılması talimatını vermesine ilişkin, "Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'e ve Atatürk nezdinde Türk milletine yapılan bu saygısızlığı kınıyoruz" dedi.

AKP'li Ömer Çelik'ten Atatürk'e yapılan saygısızlığa tepki

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Twitter hesabından açıklama yaptı. Çelik, "Güney Kıbrıs Rum Yönetimi yetkililerinin bir ders kitabından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün anlatıldığı sayfanın yırtılması talimatını vermesi, Rum kesimi yöneticilerinin Atatürk'ün temsil ettiği değerlerimize düşmanlığının ifadesidir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'e ve Atatürk nezdinde Türk milletine yapılan bu saygısızlığı kınıyoruz.

Bu düşmanca tutum, Atatürk'ün temsil ettiği 'yurtta sulh, cihanda sulh' yaklaşımına karşı çağ dışı bir yaklaşımdır. Güney Kıbrıs Rum Yönetimi yetkililerinin bu barbarca yaklaşımı Kıbrıs Türkleri ile birlikte yaşama iradesi noktasındaki tahammülsüz yaklaşımlarının da açık göstergesidir. Savaşta yenik düşen Yunanistan lideri Venizelos'un 1934'te savaşın galibi Mustafa Kemal Atatürk'ü Nobel Barış Ödülü'ne aday göstermesi tarihi bir gerçektir. Yunan ve Rum liderlere bu tarihi mirası hatırlatıyor ve yüzleşmeye davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ikiyüzlü ahlaksizlar
ikiyüzlü ahlaksizlar - 3 hafta Önce

Önce kendize bakin, Atatürkü ve Cumhuriyeti bütün gücünüzle silmeye calisiyorsunuz, Arap artiklari yaninizda Atatürke hakaret ediyorlar, gikiniz cikmiyor!