AKP'li Ömer Çelik'ten Enes Kara açıklaması: Tarikatlara gösterilen tepkiyi hedef aldı

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, Elazığ'da 20 yaşındaki tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara'nın tarikat yurdunda yaşadığı baskılar nedeniyle intihar etmesine ilişkin açıklama yaptı. Çelik, 'Ölüm üzerinden bile ayrışma üretenler, ideolojik egolarının kavgasını bir kenara bırakmalıdır' dedi.

AKP'li Ömer Çelik'ten Enes Kara açıklaması: Tarikatlara gösterilen tepkiyi hedef aldı

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Enes Kara, kaldığı cemaat evindeki baskılar nedeniyle intihar etmiş, Kara'nın ölümü tarikat ve cemaat yurtlarının kapatılması talebini yeniden gündeme getirmişti. 

Birçok siyasetçi Kara'nın ölümünden tarikat ve cemaatleri sorumlu tutarken; AKP cephesinden gelen açıklamada, tarikat ve cemaatlere ilişkin herhangi bir ifade almadı. 

TARİKATLARA TEPKİ AYRIŞMA ÜRETMEKMİŞ

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'in yaptığı açıklamada, tarikatların kapatılması yönündeki talep ise ideolojik hesaplaşma ve ayrışma üretmek olarak ifade edildi.

"Her ölüm insanı kendi ruhuyla yüzleştirmelidir. Bu büyük imtihandır. Hayatını kaybedenin acısı bizi buna götürmelidir. Ölüm üzerinden bile ayrışma üretenler, ideolojik egolarının kavgasını bir kenara bırakmalıdır." diyen Çelik, "Hepimiz Enes Kara kardeşimizin hayatını kaybetmesinin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Yüreğimiz yandı. Enes Kara kardeşimizin yakınlarının ve sevenlerinin acısını yürekten paylaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
TC ÖLÜMSÜZLER 1919
TC ÖLÜMSÜZLER 1919 - 1 hafta Önce

MELEK GİBİ ÇOCUK ! SİDİKLİ AK-İBLİSLERİN YARATTIĞI CEHENNEME DAYANAMAMIŞ !
SİKTİRİN GİDİN HAYATIMIZDAN İSLÂMCI , MÜSLÜMANCI , TAKUNYALI , TAKIYYECİLER !

TC ATATÜRK'ÜN MERMİLERİYİZ
TC ATATÜRK'ÜN MERMİLERİYİZ - 1 hafta Önce

Kadın ve erkek orospuların, ibnelerin, pezevenklerin, sapıkların, tecavüzcülerin, uyuşturucu-müptelâlarının, dolandırıcıların, hırsızların, katillerin, teröristlerin, yalancıların, iftiracıların, riyakârların, 1000 yüzlülerin, tarikatçıların, zırcahillerin, puştların, yağmacıların, talancıların, satılmışların, ajanların, Siyonist BOP'çuların, VATAN-HAYİNLERİNİN büyük ''ÂDEM'' olduğu bir ülkeden daha ne bekliyoruz ...ki ???

Din kutsaldir onu da berbat ettiniz!
Din kutsaldir onu da berbat ettiniz! - 1 hafta Önce

Dürzü yüregin yandiysa , ortacag zibidilerinin yurtunda yapilan siddeti neden sorun olarak görmüyorsun. Yurtda kalanlara zulm eden zihniyet sizin iktidariniza hizmet ettigi icin yobazlara sesiniz cikmiyor, oralar sizin arka bahceniz!
Allah dinde zorlama olmaz diye buyuruyor. lan kafirler siz Allahdan üstünmüsünüzki elinie firsat gecince insanlara dininizi dayatiyorsunuz, Bu mazlumlara siddetdir, inanc ile alakasi yok!
Deist oldugum icin kendim ile gurur duyuyorum, Allah bana akil ve zeka vermis onlari kullanip sorguluyabiliyorum!

Ben sizin cobaninizim diyeni hatirlayin........
Ben sizin cobaninizim diyeni hatirlayin........ - 1 hafta Önce

Allah din peygamber diyerek, cemaat kurup milleti carpiyorlar!
Yalanmi, hic fakir bir cemaat yada milyoner olmayan bir seyh gördünüzmü?
Koyunlar ve coban, seyh ve toplum. ikisiininde isleri ayni, sürüyü gütmek!

Tarikatlar haindir
Tarikatlar haindir - 1 hafta Önce

Tarikatlara organik ilişki içinde olan AKP nin de en az o karanlıklar kadar bu ülkenin var oluşundan rahatsızdırlar.