AKP'li Ümraniye Belediyesi'nden 320 bin liralık takvim

AKP'li Ümraniye Belediyesi'ne bağlı bir şirket, yılbaşı takvimi alımı için ihale açtı. İhaleyi, 320 bin lira karşılığında Misvak Neşriyat kazandı. Misvak Neşriyat'ın, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın gençliğinde 'Kültür Müdürü' görevini yürüttüğü Milli Türk Talebe Birliği'ne bağlı Fatih Gençlik Vakfı'yla ilişkili olduğu biliniyor.

AKP'li Ümraniye Belediyesi'nden 320 bin liralık takvim

ONUR ERDOĞAN / KRT WEB

AKP'li Ümraniye Belediyesi'nin iktisadi teşebbüsü olan Ümraniye Hizmet İnşaat Turz. Sağ. Çev. Tek. Yat. ve İşl. San. ve Tic. şirketi, yeni yıl öncesi takvim alımı için ihale açtı. 28 Aralık'ta gerçekleştirilen ihaleyi Misvak Neşriyat Tic. ve San. şirketi kazandı. 

İsmi geçen Misvak Neşriyat adlı şirketin; iktidara yakın Fatih Gençlik Vakfı'yla ilişkili olduğu biliniyor. Fatih Gençlik Vakfı ise; Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençliğinde "Kültür Müdürü" olarak görev yaptığı, eski AKP'li Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın bir dönem başkanlığında bulunduğu Milli Türk Talebe Birliği'ne bağlı bir kuruluş olarak faaliyet gösteriyor.

İhaleyi kazanan Misvak Neşriyat'a, belediyeye bağlı şirketin kasasından 320 bin TL ödeme yapılmış olacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2022, 00:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER