AKP'li vatandaştan 'Yeni Türkiye' örneği: Eskiden haciz geliyordu, şimdi sağlıkçıyı dövüyoruz

Antalya Muratpaşa'da yapılan bir sokak röportajında 'Seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?' sorusuna Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan yanıtını veren bir vatandaş, ülkede vatandaşların ekonomik olarak iyi durumda olduğunu öne sürdü. Vatandaşın AKP öncesi dönemle şimdiki durumu karşılaştırırken sarf ettiği 'Eskiden paramız olmadığı için eşyalarımızı hacz ediyorlardı, şimdi gerekirse sağlıkçıyı dövüyoruz. Bizim en büyük zenginliğimiz bu' ifadeleri sosyal medyada büyük tepki topladı.

AKP'li vatandaştan 'Yeni Türkiye' örneği: Eskiden haciz geliyordu, şimdi sağlıkçıyı dövüyoruz

Sosyal medyada yayınlanan sokak röportajı içerikleriyle tanınan Arif Kocabıyık, Hasan Köksoy ve Turan Kural, 12 Aralık 2021 tarihinde polis tarafından gözaltına alınmıştı. Gözaltıların, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Sosyal medya demokrasi için tehdide dönüştü" şeklindeki açıklamasından bir gün sonra gerçekleşmesi dikkatleri üzerine toplamıştı. 3 yayıncı, 13 Aralık'ta çıkarıldıkları mahkemece verilen kararla sokak röportajlarında fikirlerini belirten bazı vatandaşların ifadeleri gerekçe gösterilerek ev hapsi ve yurt dışına çıkış yasağı almıştı.

Ceza alan 3 yayıncıdan biri olan İlave TV'den Arif Kocabıyık, karar sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sokak röportajlarına kardeşinin devam edeceğini belirtmişti.

Vatandaşların görüşlerini aktarmaya devam eden İlave TV, sokak röportajları serisine devam ediyor. Antalya Muratpaşa'da gerçekleştirilen bir röportajda, AKP'li olduğunu belirten bir vatandaşın söyledikleri sosyal medyada tepkilerin odağına yerleşti.

'HASTANEDEKİ GÖREVLİYİ BİLE DÖVÜYORLAR, ÖYLE BASKI YAPIYORUZ'

İnsanların aç olmadığına inandığını söyleyen AKP'li vatandaş, "AVM'lere gittiğimizde yer bulamıyoruz" sözleriyle vatandaşların ekonomik açıdan bir sorun yaşamadığını öne sürdü. Vatandaşın AKP öncesi dönemle şimdiki durumu karşılaştırırken sağlık sistemi üzerinden örnek verereki "En büyük zenginliğimiz hastanelerimiz, yardımlar. Ben bundan önceki dönemi de biliyorum. Amcam hastanede ameliyat oldu, paranın yarısını ödediğimiz halde bizim evimizde ne varsa götürdüler. Şu anda öyle bir sıkıntımız yok. Hatta hastanedeki görevliyi bile dövüyorlar şu anda, öyle baskı yapıyoruz yani. Benim en büyük zenginliğim bu" ifadelerini kullandı.

AKP'li vatandaşın bu sözleri, çevredeki vatandaşların da tepkisiyle karşılaştı.

'İNSANLAR PERİŞAN'

AKP'li vatandaşın ardından konuşan bir başka vatandaş, "Hiçbir şey yakmasa 1000 lira elektrik faturası ödüyor. Pazara gitse hiçbir şey almasa 150 lira. Hesabını yaptığın an bu adam hiçbir şey almasın; ayakkabı almasın, çcoğuna simit almasın yine 7 bin liraya çıkıyor, açlık sınırının altında. Amcasından bahsediyor, sen kendi yaşadığına bak' sözleriyle tepkisini dile getirdi.

İşte o anlar:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Arap dölleri cag atliyor!
Arap dölleri cag atliyor! - 3 hafta Önce

öküz lan vAllahi öküz (hayvani kastetmiyorum) saglikcilari dövmeyi gelismislik olarak gösteriyor!
Bu serefsizin hava alip vermesi dahi haram, basbayagi cevre pisligi!

akp ye iyi dömelmis!
akp ye iyi dömelmis! - 3 hafta Önce

Bu kerhane ürününün nefes almasi dahi insanliga büyük zarar! Bu mu vatana hayirli evlat yetidirecek ?

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 3 hafta Önce

gençlere çıkart telofonunu diyen ve onlara çağın nimetlerinden faydalanmasını fazla gören vatandaşlarımıza kızmayın efendiler ,onlar çocuklarına torunlarına o telofonu alamayan babalık dedelik vazifelerini yapamamanın ezikliğindeler.eğer durumlarından çok memnunmuş gibi konuşmaya sizi cep telefonunuz var diye suçlamaya devam ederlerse çıkart cebindeki parayı deyin 20 lira çıksın ben birşey demiyeceğim.

Ali
Ali - 3 hafta Önce

Senin amcayın sağlık sigortası yoksa Senden elbet Parasını isteyecek Bugün bile Sigortan yoksa Seni hemen vezneye yönlendirmekte git ücreti öde gel diye. Benim Rahmetli babam ayın 7'sinde öldü adama 7'nci Ayda Hastaneye götürdüm tomografi çekimine 11'nci aya Sıra verdi Yani Hastanede bekleyeceğin sırayı evde beklemktesin Meler gibi Ve Hastalığın o arada ilerlerse Kimse sorumlu değilmiş ve benim babam Hastalığı ilerlemiş geç kalındığı için Yaşamına yitirdi. Ve Bugün SSK yoksa hangi hastaneye gidersen git ücretini istemekte Ücretini ödemediğin zaman Bakmaz

Keko
Keko - 3 hafta Önce

Böyle hainler nerede yetişti sağlıkçı dövmekle iftihar eden şerefsiz ak köpek ah seni bir elime geçirsem ...