AKP'li vekil ile gazeteci arasında 'yüksek fiyat' gerilimi

AKP Anayasa Komisyonu Başkanvekili Ali Özkaya, domates üzerinden marketlerdeki fiyatları eleştiren gazeteci İzzet Çapa'nın paylaşımına cevap verdi. Ve Çapa da Özkaya'ya "Sözün özü eleştiri değil, sadece bir tespitti paylaştığım" dedi.

AKP'li vekil ile gazeteci arasında 'yüksek fiyat' gerilimi

AKP Afyonkarahisar Milletvekili, Anayasa Komisyonu Başkanvekili, gazeteci İzzet Çapa'nın 'gerçekleri çarpıttığını' iddia ederek "Pazarda en az 10-15 çeşit domates var. Nasıl ki 146.900 TL’den 5.000.000 TL’ye kadar binek otomobil varsa 5 TL’den 20 TL’ye kadar domates de var…" ifadelerini kullandı.
 
Gazeteci İzzet Çapa bugün yaptığı paylaşımda "Domates... Bizim mutfağın olmazsa olmazı... Bütün yemeklerin alt yapısı... Kahvaltı sofralarının baş tacı... Menemenin harcı... Almış başını gitmiş.... Hem de ne gitmek... Domates... Ateş pahası... Bu fiyatlar... Hakikaten olacak iş değil... Ve bu gidiş vallahi gidiş değil..." notuyla, marketlerdeki fahiş domates fiyatlarını paylaştı.

AKP'li Özkaya ise paylaşıma verdiği yanıtta, Çapa'nın paylaşımı "insanları iktidara karşı kışkırtmak için" yaptığını iddia ederek şunları yazdı.

"Eğer muhalif bir tip iseniz, iktidara karşı insanları kışkırtmak istiyorsanız gerçeği çarpıtarak böyle provakasyon yapabilirsiniz… Pazarda en az 10-15 çeşit domates var. Nasıl ki 146.900 TL’den 5.000.000 TL’ye kadar binek otomobil varsa 5 TL’den 20 TL’ye kadar domates de var…"

İşte o paylaşım:


ÇAPA'DAN CEVAP GELDİ

Çapa, "Sözün özü eleştiri değil, sadece bir tespitti paylaştığım.
Ama siz tutup bunu güya hakarete çevirmeye kalkarsanız, üstüne bir de tehdit kokan ‘sonuçlarına katlanır’ ibaresini yazarsanız...
Ben de size vatandaşı tehdit ederek bir yere varamazsınız derim." dedi.

YORUM EKLE