AKP'li vekil, maaşını beğenmedi

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Bütün emekliler yılbaşı ve yıl sonundaki enflasyon farklarından faydalanırken sadece milletvekilleri bu farktan faydalanamıyor" diyerek, milletvekili emeklilerinin maaşlarından yakındı.

AKP'li vekil, maaşını beğenmedi

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, milletvekili emeklilerinin, enflasyon zammından yararlanamamasından yakındı. Elitaş, Parlamenterler Birliği'nin, bütün meslek gruplarının yararlanıp, çok yüksek maaşlar alan milletvekili emeklilerinin enflasyon farkından yararlanamamasını haksızlık olarak nitelendirdiğini aktardı. Birliğin diğer siyasi partilerle de görüştüğünü ifade eden Elitaş, üzerine düşeni yapacaklarını vurguladı.  

"VALİ BİZİ GEÇİYOR"  

AKP'li Mustafa Elitaş, TBMM'de basın mensuplarına, milletvekillerinin emekli maaşlarına ilişkin açıklama yaptı. Elitaş, Parlamenterler Birliği'nin bu konuyu tüm partilerle görüştüğüne vurgu yaparak, "Milletvekili emekli maaşları 6'ncı, 7'nci sıradayken, şu anda 12, 13'üncü sıraya gelmişler. Emekli milletvekilleri, 'Vali ile bizim aramızda 2021 yılında 3 bin lira fark varken, 2022 sonunda vali bizi geçiyor' dediler. Dolayısıyla bütün partilerle görüşmüşler. Parlamenter Birliği bize de geldi. Biz de dedik ki 'Hak kaybı var. 13 milyon emekli bundan faydalanıyor. Sadece 2 bin milletvekili emeklisi yararlanamıyor. Bütün siyasi partiler ortak önerge verirse, biz de buna katılırız' dedik" ifadelerini kullandı. 

Elitaş, şu anda emekli milletvekili maaşının 2021 sonu itibarıyla 16 bin lira civarında olduğunu hatırlatarak, "Bütün emekliler yılbaşı ve yıl sonundaki enflasyon farklarından faydalanırken sadece milletvekilleri bu farktan faydalanamıyor. Parlamenterler Birliği de, 'milletvekillerine uygulanmaması haksızlık' diye ifade ettiler. Biz de 'görüşün, diğer siyasi partiler buna olumlu derlerse, ortak önerge vermeye razı olurlarsa biz üzerimize düşeni yaparız' dedik" diye konuştu. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kan emici sülükler
Kan emici sülükler - 3 hafta Önce

ne boka yariyorsunki maasina zam istiyorsun ? saraydan gelen emre göre el kaldir el indir !!!!
ihalelerden aldigin rüsvetler azmi geldi?

iddia ediyorum!
iddia ediyorum! @Kan emici sülükler - 3 hafta Önce

23 nisanda makamlara oturtulan cocuklar, bunlardan daha iyi yönetir.
Hirsizlik, yolsuzluk ve yalan olmaz.

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 3 hafta Önce

bütün milletvekili ve bakanlar kendileri için bir site yaptırıp bu sitede her gün ''vatandaş için bugün ne yaptın'' sorusunu yanıtlasın.

Eyt Li Fakir
Eyt Li Fakir - 3 hafta Önce

İki donem toplam.tas catlasin 8 sene gorev yapip emeklinoluyorsunuz ben32 sene dir calisiyorum daha 3 senem var emekli degilim.reisinin bize dedigini bendw sana soyluyorum.NANKORSUNUZ

Sanki maas ile geciniyorlar !
Sanki maas ile geciniyorlar ! @Eyt Li Fakir - 3 hafta Önce

Camur ittifakinda olan bütün siyasetcilerin hemen hemen hepsi dolar milyoneri. Herhalde aldiklari maas ile olamaz .

Keko
Keko - 3 hafta Önce

Gözünüzü toprak doyursun hırsızlar hala doymadınız...