AKP'li vekilin her konuşmasının bedeli 85 bin TL

24 Haziran 2018 tarihinde AKP’den milletvekili olarak seçilen Nergis, bu günden itibaren geçen 34 ayda toplamda yaklaşık 850 bin TL kazandı.

AKP'li vekilin her konuşmasının bedeli 85 bin TL

Artan yoksulluk, halkın elindeki taşınır ve taşınmaz malları bir bir satışa çıkarmasına neden olurken AKP’ye göre Türkiye’de ev de araba da almak kolaylaştı.

Kadına yönelik şiddette kadınları suçlu gösteren açıklamalara imza atan, dil bilgisi kurallarından bihaber cümleler kuran AKP Milletvekili Hülya Atçı Nergis, son olarak “Türkiye'nin ne kadar geliştiğini, gerçekten ev ve araba almanın artık çok kolaylaştığını anlatacağız” cümlesiyle tepkilerin odağına oturdu. Nüfusun büyük bir bölümü yoksulluk sınırının altındaki asgari ücretle yaşamaya mecburken Atçı'nın bu sözleri, kendi gelirine göre hesap yaptığı yorumlarına neden oldu.

BirGün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre; 24 Haziran 2018 tarihinde AKP’den milletvekili olarak seçilen Nergis, bu günden itibaren geçen 34 ayda toplamda yaklaşık 850 bin TL kazandı. Nergis, bu maaşı karşılığında yasama çalışmalarına ise neredeyse hiç katılmadı. Üç yılda hiçbir kanun teklifi, soruşturma, araştırma ve soru önergesine imza atmayan Nergis, TBMM Genel Kurulu’nda ise sadece çoğu gündem dışı, 10 kez kürsüye çıktı. AKP’li Nergis, Genel Kurul’da, koronavirüse yönelik dünyada, ülkede ve Kayseri ili Erciyes Üniversitesi’ndeki aşı çalışmaları, kadına karşı şiddet, Kayseri, Çerkez Soykırımı ve Dünya Engelliler Günü hakkında gündem dışı konuşmalar yaptı. Üç yıl üst üste Aralık ayında bütçe görüşmelerinde söz alan Nergis, iki kez de araştırma önergeleri hakkında konuştu. Her konuşması yaklaşık 85 bin TL'ye denk düşen AKP’li Nergis, TBMM Genel Kurulu’nda bu yıl ise sadece bir kez söz aldı.

GÜLDÜREN MESAJLAR

AKP’li Nergis, Meclis’te iktidar olmalarına karşın sosyal medyada toplumun önem verdiği konulara muhalefet etmesi ile tanınıyor. Kurduğu hatalı cümlelerle de tepki çeken Nergis, Kanal İstanbul, düşük engelli maaşları ve muhalefet partilerine ilişkin kişisel sosyal medya hesabından şu mesajları paylaştı:
Kanal İstanbul istememenizde tarafımızdan yapılacak.

Engelli maşallahı 24 TL idi 900 TL’nin üstüne çıkardık. Vatandaşlarının tamamını genel sağlık şemsiyesi altına alan dünyada tek ülkeyiz.
Türkiye böyle bir muhalefeti hak etmiyorum. Bu ülkede derdi olanın derdine 19 yıldır olduğu gibi bugünde yarında biz çözeceğiz.

YORUM EKLE