AKP'li yöneticinin ‘alkolsüz İslami otel'i içki ruhsatı aldı

AKP Karaburun İlçe Başkanı Adem Avcı'nın işlettiği ‘alkolsüz İslami otel' bu yıl içki ruhsatı aldı. Harem-selamlık uygulamasını da kaldıran otelde perde ile örtülü kapalı havuz uygulamasından da vazgeçildi. Avcı, "Hiçbir partilimden bir eleştiri ve tepki almadım. Neticede iş adamıyım, ticaret yapıyorum” dedi.

AKP'li yöneticinin ‘alkolsüz İslami otel'i içki ruhsatı aldı

AKP Karaburun İlçe Başkanı Adem Avcı, 2006 yılında İzmir Karaburun'da kiraladığı oteli ‘alkolsüz İslami otel' olarak işletmeye başladı. Sözcü'den Gökmen Ulu'nun haberine göre; geçtiğimiz yıla kadar bu konsepte hizmet veren Club Asya Otel'ine bu yıl içki ruhsatı alındı. Tesisin ismi Grand Avcı Otel yapıldı ve içkili hale getirildi.

HAREM- SELAMLIK BİTTİ

Otelde, denize girilirken uygulanan haşema ve tesettür mayosu kuralı iptal edildi. Geçen yıla kadar harem– selamlık uygulaması yapılan turistik tesisin plajında, kadınlar ve erkekler için ayrılan kumsal birleştirildi. Kadınlar için ayrılan, perde ile örtülü kapalı havuz uygulamasından da vazgeçildi. Otelin işletmecisi Adem Avcı, “Otelimiz uzun yıllar belli bir kesime hitap etmişti. Fakat doluluk açısından zayıf potansiyel ile gidiyordu. Zaten yıllardır değişiklik yapmak aklımızdaydı, bu yıl yaptık, konsepti değiştirdik, oteli herkese açtık” diye konuştu. Avcı, “Alkolsüz İslami otel sisteminden vazgeçmeniz üzerine partinizden bir tepki aldınız mı?” sorusuna, “Hayır, hiçbir partilimden bir eleştiri ve tepki almadım. Neticede iş adamıyım, ticaret yapıyorum” dedi.

banner112
“AKP DÜŞÜŞE GEÇİNCE…”

CHP'li Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, ise “Ak Parti iktidarı düşüşte olunca gemiyi önce ilçe başkanı terk ediyor. Ben, bu değişikliği böyle yorumluyorum” dedi.

HEYKELLERE KAMUFLAJLA GÜNDEME GELMİŞTİ

Adem Avcı, oteli kiraladığı 2006 yılında, tesis girişindeki yedi Afrodit heykeline kamuflaj yapması ile de gündeme gelmişti. Otel yönetiminin çıplak ve müstehcen bulduğu heykellerin üzerine alçıya batırılmış tül örtülmüştü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER