AKP'nin 'kalesi' Konya'da isyan çıktı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 4 aydır kapalı olan lokanta esnafı Konya Mevlana Meydanı'nda masa ve sandalyeleri yaktı, AKP iktidarına isyan etti, 'açız aç' feryatları yükseldi.

AKP'nin 'kalesi' Konya'da isyan çıktı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık 4 aydır kapalı olan lokanta esnafı Konya Mevlana Meydanı'nda masa ve sandalleri yaktı. Şehrin "Çok Yüksek Riskli" iller arasında bulunması ve kademeli normalleşmeye geçilememesi de dükkan sahiplerinin sabrını taşırdı.

Ödemelerini bir türlü yapamadıklarını belirten bazı esnaflar hükümeti ve belediyeyi masa ve sandalyeleri yakarak protesto etti.

İşte esnafların isyanları:

Kanal 42'ye açıklamalarda bulunan esnaflar; "Ak Parti Kongreleri lebaleb doluyken, virüs sadece esnafa mı var" diye konuştu.

KORONAVİRÜSÜN TEK SUÇLUSU BİZ MİYİZ?

AKP Kongrelerinde salonların sonuna kadar dolu olduğunu belirten lokantacılar, " Koronavirüsün tek sorumlusu biz miyiz, artık dayanacak gücümüz kalmadı. Dükkanlarımızın bir an önce açılmasını istiyoruz, evimize ekmek götüremez olduk" dedi.

20 bin liralık koltuklarda oturanlar bizi hatırlamaz diyen esnaflardan birisi; "kiralarımı ödeyemiyorum her ay borçlarımın faizi artıyor, bizim derdimizi kim dinleyecek kimse yok, evimi arabamı borçlarım için sattım" ifadelerini kullandı.

Başka lokantacı ise "Ak Parti 5 bin kişiyle kongre yapıyor pandemi nerede" diyerek tepkisini dile getirdi. 

Olay yerine sevk edilen polis ekipleri sevk edildi.


 

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 2 ay Önce

milletin üstüne polis yollayacağınıza milletin sorunlarını çözün

SIRADAKİ HABER