AKP'nin kurucu isminden bomba Erdoğan Bayraktar değerlendirmesi

17-25 Aralık için Erdoğan Bayraktar'ın, "Dosyamda ne varsa, hepsi doğrudur" itirafını AKP kurucusu Kemal Albayrak KRT TV canlı yayınında değerlendirdi. Albayrak, "Bu partide görev alanların yüzde 90'ı ileride itirafçı olacak." dedi.

AKP'nin kurucu isminden bomba Erdoğan Bayraktar değerlendirmesi

AKP'nin kurucu vekillerinden Kemal Albayrak, 17-25 Aralık soruşturması sırasında istifa eden Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın "Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur" sözlerini değerlendirdi. Albayrak, "Bu partide görev alanların ve o yönetimde görev alanların yüzde 80'i hatta yüzde 90'ı ileride itirafçı olacak. Çünkü itirafçılık başladı" dedi.

Gazeteci Altan Sancar’a konuşan Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Dosyam var, dosyada ne varsa kabul ediyorum, benim suçum. Telefondaki konuşmalar bana aittir, tapeler bana aittir, renkli çekilen kameralar, teknik takiptekilerin hepsi bana aittir. Devletin düzelmesi için hakikaten, Allah’tan korkan, vatanını ve milletini seven, üretim yapan, katma değeri yüksek mal üreten insanların bir yerlere gelmesi lazım. Benim şimdi tuzum kuru. Özel sektördeyim. Beni şimdi attılar. ‘Reis’, sayın cumhurbaşkanım beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı” ifadelerini kullanmıştı.

ARAŞTIRMA YOK, SORUŞTURMA YOK

AKP'nin kurucu vekillerinden Kemal Albayrak, KRT TV canlı yayınında Aslı Kurtuluş Mutlu’nun sorularını yanıtladı, Bayraktar'ın açıklamalarını değerlendirdi. Albayrak, AKP'de görev almış kişilerin yüzde 90'ının ileride itirafçı olacağını savundu:

Çiçero'nun bir sözü vardır, ‘Ölmüşleri yaşatan, yaşayanların bellekleridir.' Bir söz de, ‘Sömürgecilerin ipiyle kuyuya inilmez.' Şimdi gayrimeşru işlerle uğraşanların, adaletsiz olanların, hukuk dışı olanların, böyle bir yönetimin ipiyle kuyuya gittin mi, netice bu…

Ben de Erdoğan Bayraktar'ın 2013'teki o sözlerine, o zaman da benzer ifadeler kullanmıştı, dinlemiştim. Gerçekten üzüldüm. Nasıl bir devlet, hukuk yok, araştırma yok, soruşturma yok… Bırakın onu; bunu itiraf ettiği halde, buradan anladığım şu ki, ileride göreceğiz, bu partide görev alanların ve o yönetimde görev alanların yüzde 80'i hatta yüzde 90'ı ileride itirafçı olacak. Çünkü itirafçılık başladı. AK Parti güçle ayakta duruyordu, devlet bizim açımızdan önemli bir mevkidir.

İşte o sözler:

YORUM EKLE
YORUMLAR
kadi hirsiz ise kime sikayet edecen ?
kadi hirsiz ise kime sikayet edecen ? - 3 hafta Önce

itiraf etseler ne olacak, yarginin hali ortada , sadece saray hakimleri savcilari faal. bir de erdogan bu zaman zarfinda milyar dolarlarin sahibi oldu ve dolarlar saglam yerde!