AKP'nin önemli isminden flaş 17-25 Aralık açıklaması

17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Soruşturması'nda adı geçen eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın soruşturmadaki tapelerin gerçek olduğu yönündeki itiraflarına ilişkin AKP içerisinden çok konuşulacak bir çıkış geldi. AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 'Halkımıza her zaman hesap verilebilmelidir' ifadelerini kullandı.

AKP'nin önemli isminden flaş 17-25 Aralık açıklaması

Medya Radar'da yer alan habere göre, AKP hükümetinin 17-25 Aralık soruşturmalarında adı gündeme gelen eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın "İtiraf" olarak yorumlanan sözlerinin ardından AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Twitter hesabından paylaşımda bulunan AKP'li Fakıbaba, isim vermden bütün siyasetçilerin hesap vermeleri gerektiğine dikkat çekti.

Son dönemlerdeki muhalif çıkışıyla dikkatleri üzerine toplayan Fakıbaba, "Bütün siyasetçiler elbette dürüst, adaletli, demokrat olmalı, hakka ve hukuka riayet ederek halkımıza her zaman hesap verebilmelidir. Bütün bürokratlar da aynı şekilde bu değerlere bağlı olmalı ve hesap vermeleri gerektiğini unutmamalıdır." dedi.

AKP İÇERİSİNDE DE KRİZ ÇIKMIŞTI

Fakıbaba'nın "Hesap vermeleri gerektiği unutulmamamlıdır" çıkışı ise akıllara eski bakan Erdoğan Bayraktar'ın açıklamalarını getirdi.

17-25 Aralık soruşturmaları üzerine konuşan Bayraktar, "Dosyamda ne varsa, hem tapeler hem teknik takip doğrudur hem de benim telefon konuşmalarım A’dan Z’ye kadar doğrudur” demişti. Bayraktar'ın açıklamaları sonrasında AKP içerisinde de kriz çıkmıştı.

YORUM EKLE