AKP'nin oy oranında şok düşüş... Canlı yayında açıklandı

Şimdiki Zaman'da Barış Yarkadaş AKP'nin oy oranının yüzde 28'e düştüğünü söyledi. Gezici Araştırma'nın sahibi Murat Gezici ise "Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 38" açıklamasını yaptı.

AKP'nin oy oranında şok düşüş... Canlı yayında açıklandı

AKP İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe'nin her gün "İstanbul'u geri alacağız" tweetleri attığını söyleyen Barış Yarkadaş "Sen ve senin iktidarın İstanbul'u, Ankara'yı, Adana'yı, Antalya'yı bir daha alamayacaksınız. Siz İstanbul'u yeniden alacak olsanız Gezi Parkı'nı belediyenin elinden almazdınız." dedi.

AKP iktidarına sert sözlerle yüklenen Yarkadaş "AKP yüzde 28 bandına oturmuş, oy oranı yüzde 28." açıklamasını yaptı. Bunun üzerine gözler Murat Gezici'ye çevrildi ve AKP'nin oy oranı soruldu. 

Gezici "Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde 38" açıklamasını yapınca Gürkan Hacır, "AKP'nin oy oranı kaç?" diye tekrar sordu. Gezici bunun üzerine "yüzde 29" cevabını verdi.

İşte o sözler:

***

Yöneylem Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin hazırladığı Ocak 2021 raporunda katılımcılara AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı 5 farklı adayla ilgili olarak cumhurbaşkanlığı seçiminde hangi adaya oy vereceği soruldu.

Sosyal Araştırmalar Merkezi Ocak 2021 anket sonuçlarını açıkladı. Araştırmada seçmene, Recep Tayyip Erdoğan’a karşı 5 farklı adayla ilgili olarak cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu olsa hangi adaya oy vereceği soruldu.

EN YÜKSEK OYU İMAMOĞLU ALDI

Erdoğan’a karşı en düşük oyu yüzde 22’yle Ali Babacan alırken, en yüksek oyu yüzde 40’la Ekrem İmamoğlu elde etti.

Erdoğan ile İmamoğlu arasında geçecek bir cumhurbaşkanlığı seçimi yarışında kararsız ve oy kullanmayacak seçmen oranı da en aza indi.

18-20 yaş altı Erdoğan’ın karşısındaki ismi destekliyor18-20 yaş arasındaki yeni seçmenlerden Recep Tayyip Erdoğan’ın alabildiği oy oranı maksimum yüzde 28 olarak kaydedildi.
 
Bu grup içinde Erdoğan’a karşı en büyük üstünlüğü 8 puan fark ve yüzde 34 oy oranıyla Ekrem İmamoğlu sağladı.

Onun ardından 6 puan fark ve yüzde 31 oy oranıyla Mansur Yavaş geldi.

YORUM EKLE