AKP, 'yalan Üretim Merkezi' videosunu neden sildi?

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP’ye karşı paylaşılan “Yalan Üretim Merkezi” animasyon filminin Cumhurbaşkanı ve AKP genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan istediği için silindiğini açıkladı.

AKP, 'yalan Üretim Merkezi' videosunu neden sildi?

AKP’li Hamza Dağ, TVNet’te Taha Hüseyin Karagöz’ün sunduğu Sert Sorular programına katıldı. AKP tarafından hazırlanan 'Yalan üretim merkezi' başlıklı çizgi filmin neden kaldırıldığına ilişkin soruya yanıt veren Dağ, "Amaç hasıl oldu" ifadelerini kullandı. Filmi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sildirdiği yönündeki iddiaları da yanıtlayan Dağ, "Animasyon tarzında bir propagandayı çok fazla seviyeli bir propaganda olarak görmedi büyük ihtimalle. Daha farklı propaganda olması gerektiğini düşündü. Dolayısıyla o konuda bize bu konuda eleştirileri oldu" dedi.

NE OLMUŞTU?

AKP, geçtiğimiz mayıs ayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve parti sözcüsü Faik Öztrak'ı hedef aldığı çizgi film videosu yayınlamıştı. 'Devamı gelecek...' şeklinde biten animasyon sosyal medyada kullanıcılar tarafından alay konusu haline gelmişti.


 
Video, yayınlandığının ertesi günü AKP'nin sosyal medya hesaplarından silinmişti. Videonun neden silindiğine yönelik çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. 

AKP'li Hamza Dağ ise, Twitter hesabından "Siyasette seviyeli muhalefetin oluşması için AK Parti olarak bir adım attık" açıklamasını yapmıştı.

YORUM EKLE