AKP’li belediyenin 'okçuluk tesisi' için ayırdığı bütçe dudak uçuklattı

Gaziantep’in AKP'li Şahinbey Belediyesi, okçuluk tesisi kurulması için 60 milyon TL ödenek ayrıldı.

AKP’li belediyenin 'okçuluk tesisi' için ayırdığı bütçe dudak uçuklattı

Gaziantep’in AKP'li Şahinbey Belediyesi, okçuluk tesisi kurulması için 60 milyon TL ödenek ayrıldı. Sözcü gazetesinden Ahmet Kaya’nın haberine göre, Şahinbey Belediyesi'nin 2022 mali yılı performans esaslı bütçesinin görüşmeleri başladı. 1 milyar 600 milyon TL olarak öngörülen bütçede, Orta Asya Vadisi (Otağlar ve Binicilik Tesisi) Projesi için ise 60 milyon TL ödenek ayrıldı.

Bütçede,  muhtelif mahallelerde 13 park yapım işine okçuluk için ayrılan ödeneğin yaklaşık dörtte biri kadar ödeneğe denk gelen 15 milyon 800 bin TL ayrılırken,  tesisin de yapılacağı Yamaçtepe Mahallesi'nde ise 22 derslik iki okul için 14 milyon TL ödenek planlanması dikkat çekti.

Şahinbey Belediyesi'nin 2020 bütçesinde Okçuluk Tesisi için 60 milyon TL ödenek ayrılmasına tepki gösteren Şahinbey Belediye Meclisi CHP Grup Başkanı Hasan Şencan, insanların son derece maddi sıkıntı çektiği bir dönemde böyle bir ödenek ayrılmasının kabul edilemeyeceğini belirterek şunları söyledi:

“Bu bütçede 2 adet 22 derslik okulun maliyetini 14 milyon TL olarak görünüyor. 13 adet park yapım için 15 milyon TL maliyeti görüyoruz ve bunun gibi bir sürü hizmetin karşılığı yine bu tesisin maliyetine ulaşamıyor. Yazık bu halkın paralarına! Halk ekmek alacak para bulamıyorken, maalesef Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kendi parası gibi Belediyenin bütçesini bu şekilde harcıyor.”

YORUM EKLE
YORUMLAR
FG
FG - 1 hafta Önce

Sayın Başkan,
Biz Malazgirt'te okçularımız sayesinde Bizanslıları zaten yenmiştik. Şimdi etrafımızdaki düşmanları yenebilmemiz için iyi yetişmiş, eğitimli ve çalışkan gençlere ihtiyacımız var. Onun için artık okçuluğa boş yere para harcayarak israf yapma da, öğrenci yurtları yaptırarak çağdaş ve iyi eğitilmiş gençlerin yetişmelerine katkıda bulun, daha çok sevap alırsın.

Ahlaksizlar
Ahlaksizlar - 1 hafta Önce

Arastirma, egitim ve Bilgi yuvasi kuracagina bilonun gözüne girmek ve komisyon almak icin babasinin parasi gibi milletin 60 mil lirasini okculuk tesisine harciyor,