Akşener: Cumhuriyet; Türk Milleti’nin, büyük mücadelesinin son imzasıdır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Cumhuriyet; herkes 'Bitti' derken, ayağa kalkan ve yedi düveli dize getiren Türk Milleti’nin, büyük mücadelesinin son imzasıdır" mesajını yayınladı

Akşener: Cumhuriyet; Türk Milleti’nin, büyük mücadelesinin son imzasıdır

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında, "Cumhuriyet; herkes 'Bitti' derken, ayağa kalkan ve yedi düveli dize getiren Türk Milleti’nin, büyük mücadelesinin son imzasıdır. Cumhuriyet; İstiklal Marşı’nda, 'Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım' diyebilen inanmışlığın, yeniden inşa ettiği Türk Devleti’dir" dedi.

Akşener'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı şöyle:

"Büyük Türk Milleti; büyük fedakarlıklarla bir mucizeye imza atan aziz ecdadımızın emaneti Cumhuriyetimiz, 97 yaşında. Cumhuriyet, ödediği bedeller düşünüldüğünde, Türk Milleti için, yalnızca bir idare şekli değildir. Cumhuriyet; Mazlum milletlere örnek olan bir kurtuluş öyküsünün tacıdır. Cumhuriyet; herkes “Bitti” derken, ayağa kalkan ve yedi düveli dize getiren Türk Milleti’nin, büyük mücadelesinin son imzasıdır. Cumhuriyet; İstiklal Marşı’nda, “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım” diyebilen inanmışlığın, yeniden inşa ettiği Türk Devleti’dir. Cumhuriyet; idareyi, bir kişinin iki dudağı arasından alıp, millet iradesine teslim eden medeniyet köprüsüdür. Binlerce yıllık devlet geleneğimizin üzerine, 97 yılda nakış nakış örülerek giydirilen Cumhuriyet zırhının yara almasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkenin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu, bu toprakların Türk yurdu olduğunu, ve bu gerçeğin, ezelden ebede değişmeyeceğini unutanlara, unutmak isteyenlere ya da unutturmaya kalkanlara, bıkmadan, usanmadan hatırlatacağız. Başta, İstiklal Harbi’mizin Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm istiklal kahramanlarımızı, minnet ve rahmetle yad ediyorum. 29 Ekim 1923 günü, dünyayı şaşırtan heyecanı paylaşıyor ve tekrarlıyorum; Yaşasın Cumhuriyet."

YORUM EKLE