Akşener'den Merkez Bankası'nın faiz kararına Erdoğan'ın sözleri ile tepki

Merkez Bankası faiz politikasını yüzde 18'e indirdi. Merkez Bankası'nın hamlesi ile piyasalar ateşlendi, dolar fırladı. Merkz Bankası'nın kararı Erdoğan'ın talimatı ile aldığı ekonomistlerce dile getirildi. Zira Erdoğan uzun süredir fazilerin düşürüleceği mesajını veriyordu. Merkez Bankası'nın kararına tepki yağdı. İYİ Parti Lideri Akşener de tepki gösterdi. Akşener, Erdoğan'ın TRT'deki açıklamasını paylaştı.

Akşener'den Merkez Bankası'nın faiz kararına Erdoğan'ın sözleri ile tepki

Merkez Bankası (TCMB), herkesin merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Bugün yapılan Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı sonrasında bankadan yapılan açıklamada, politika faizinin yüzde 19’dan yüzde 18’e indirildiğini açıkladı.

Ekonomistler kararın Erdoğan'ın etkisi ile alındığını dile getirdi ve yanlış olduğu belirtildi. Karara ekonomistlerin yanı sıra siyasiler de tepki gösterdi.

"BUNLARIN KAFASI BASMAZ"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Erdoğan'ın TRT ortak yayınındaki, "Yok bunlarda böyle bir araştırma. Ama bunların kafası basmaz" dediği sözleri paylaştı.

"ALLAH'TAN EKONOMİSTSİN! OLMASAYDIN..."

Akşener paylaşımına, "Sayın Erdoğan, Allah’tan ekonomistsin! Olmasaydın, millet olarak ne yapardık bilmiyorum…" mesajını ekledi.

"RASYONEL BİR PLANINIZ VAR MI?"

"#MilletimizSoruyor" etiketi ile de AKşener, "Gerçekten bu hamlelerin dışında, ekonomiye dair rasyonel bir planınız var mı?"  diye Erdoğan'a sordu.

İşte Akşener'in o paylaşımı:

YORUM EKLE