Alevi Vakıflar Federasyonu'ndan AKP'li Kaynar ve Metiner hakkında suç duyurusu

Alevi Vakıfları Federasyonu (AVF), Alevilere hakaret ettiği iddiasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin AKP'li Meclis Üyesi Muhammet Kaynar, Gazeteci Murat Özer ve eski AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Alevi Vakıflar Federasyonu'ndan AKP'li Kaynar ve Metiner hakkında suç duyurusu

Alevi Vakıflar Federasyonu'ndan yapılan açıklamada yarın saat 13.30'da Kartal Adliyesi'nde Muhammet Kaynar, Murat Özer ve Mehmet Metiner hakkında suç duyurusunda bulunulacağı, ardından basın açıklaması yapılacağı bildirildi. AVF'den açıklaması şöyle:

Gün geçmiyor ki ülkemizde yaşayan Alevi ve Bektaşi toplumu hakkında gerek yazılı medyada gerek görsel medyada hakaret ve aşağılama yer almasın. Son iki aylık bilançoya bakıldığında önce Hayrettin Karaman’ın 'Alevi bir gençle Sünni bir genç evlenemez' demesi, ardından eski AKP İstanbul Milletvekili Hüseyin Besli’nin Alevi ve Kürt çocuklarının yalan söylemeye ailede alıştırıldıklarını ve bu çocukların 'çifte kavrulmuş yalancı' olduğunu söylemesi, geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında 'Cemevleri uydurmadır' diyen gazeteci Murat Özer, eski AKP Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner ve en son olarak da İBB Meclis Grubu'nda 'Bektaşi’nin yarım ayet okuduğu gibi' diyen AKP’li İBB Meclis Üyesi Muhammet Kaynar...

(ANKA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
asil sorun bu hainler bozguncular
asil sorun bu hainler bozguncular - 5 gün Önce

Türkler Kürtler Aleviler Lazlar
bu ülke icin kanini canini veren kim olursa olsun hangi din irk olursa olsun
bu ulkenin Tuzu biberi acısı tatlısı çimentosu taşidir
Çanakkalede beraber şehit oldular
bu vatan için kanlarini canlarini verdiler
bu topluma laf söyleyen küçülten
Kani bozuktur onun Türklugunden
şüpheliyim boyle hayinlerin kimlikleri geri alinmali

üst düzey cikarci serefsizler
üst düzey cikarci serefsizler @asil sorun bu hainler bozguncular - 5 gün Önce

neron ishal olmus dana gibi topluma pislik yayip düsmanlastiriyor! önceden de düsmalik vardi, ite tapanlarin maras, corum katliamlari ve sonra sivasda insanlari canli yakan, yobazlar!