Alkollü sürücü, bekçilere kimlik kontrolü yapmak istedi

Esenyurt’ta otomobili ile kaza yapan alkollü sürücü, bekçilere hakaret edip kimlik kontrolü yapmak istedi.

Alkollü sürücü, bekçilere kimlik kontrolü yapmak istedi

İstanbul Esenyurt'ta S.Y. isimli sürücü, seyir halindeyken başka bir otomobile çarparak kaza yaptı. O sırada devriye gezen bekçiler, kazaya müdahale etmek istedi.

Kadının tavırlarından dolayı alkollü olduğundan şüphelenen bekçiler, olay yerine polis ekiplerini çağırdı. Bu sırada kimliğini vermemek için direnen kadın, arabasına binip olay yerinden uzaklaşmaya çalıştı. Bekçilere ve polis ekiplerine karşı direnen kadın küfürler edip, tehditler savurdu.

Kimlik soran bekçiye “Sen kimsin?” diyerek tepki gösteren ve hakaret eden S.Y., alkollü olmadığını savunarak aracına bindi. Bu esnada GBT yapmak isteyen bir bekçinin "Adınız ne?" sorusuna “Cehennemin dibi” yanıtını veren S.Y, yeniden hakaret etmeye başladı.

Uyarılara rağmen aracından inmeyen kadın, bu sefer de otomobilinin anahtarını alan bekçinin üzerine yürüdü. Bekçinin defalarca adını ve soyadını sorduğu kadın, kimlik kontrolü de yapmak istedi.

Polis ekiplerinin gelmesi ile S.Y.'ye alkol kontrolü yapıldı. Yapılan kontrollerde kadının 2.61 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. Kendisine soru soran gazetecilere de saldıran alkollü sürücü, polis ekipleri tarafından sakinleştirildi. Araca binen kadın, önce hastaneye, daha sonra polis merkezine götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2021, 12:19
YORUM EKLE