Aşıda randevu skandalı...

Aşı karşıtlarının Koronavirüs aşısı için randevu aldıkları halde gitmedikleri ortaya çıktı. Milyonlarca insan aşı olmak için sıra beklerken, bazıları randevu aldıkları halde aşı olmaya gitmeyip hem sistemi aksatıyor, hem de vatandaşın hakkını gasp ediyor.

Aşıda randevu skandalı...

Koronavirüs aşısı olmak için sırada bekleyen milyonlarca insan, randevu alıp randevusuna gitmeyenler tarafından mağdur ediliyor. Aşı olmak için erken saatlerde hastanelere giden vatandaşlar, kendilerinden önce randevu alan vatandaşların gelmemesi nedeniyle mağduriyet yaşıyor. Randevu aldıkları halde aşıya gitmeyenlere tepkiler ise büyüyor. 

Aşı randevusu aldıkları halde aşı olmaya gitmeyenlerin neden olduğu sistem tıkanıklığı sosyal medyada dile getiriliyor. Konuya hassas yakalaşan birçok vatandaş sosyal medya hesapları üzerinden tepkilerini dile getirdi. Tepki gösterenlerin birçoğu aşıya gitmeyenlere yönelik bir yaptırım uygulanması talebinde bulundu.

Gazeteci Zafer Arapkirli şu paylaşımda bulundu:

SUÇ İŞLİYORSUNUZ

Aşıya karşı olanı, şüphe ile yaklaşanı, hattâ “komplo teorilerine” inananı bile anlarım.

Ama, randevu alıp gitmeyerek sistemi sabote edene, başkasının hakkına mani olup, başkasının ve hattâ toplumun sağlığı ile oynayana lanet olsun!

Nasıl yaratıklarsınız siz?

Prof. Dr. Bengi Başer, "Buna engel olmak için yedek liste yapılıp, randevu herkese açılmalı, gelmeyenlere cezai yaptırım uygulanmalı!.." diye alıntılayarak Deniz Devrim Cengiz isimli Twitter kullanıcısının şu mesajlarını paylaştı:

9:36 aşı randevusuna geldim. Aşının ziyan olmaması için 6 kişi gerekiyor. Benden başka kimse yok. Önceki grup da aynıymış. Artık 3 kişi gelince mecburen paketi açıyorlarmış. Ülke 1.5 yıldır #Covid19'dan kırılıyor. Lütfen sorumlu davranın randevunuza uyun! #Aşı kıymetli! #Biontech

Hemşireler işi gücü bıraktı telefon başında randevusuna gelmeyenleri arıyor. Konuşmalara kulak misafiri oldum. İnsanlarımızın sorumsuzluğu dehşete düşürdü! Aynı grupta olduğum 6 kişiden sadece 1 kişi daha geldi 
@drfahrettinkoca #Biontech  #AşıRandevunuzaUyun #AşıZiyanEtmeyin #Aşı

İYİ Parti Grup Başkanvekili, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan şu paylaşımı yaptı:

Aşı olmak istemeyeni anlarım ve saygı duyarım. Ancak aşı olmak istemediği halde randevu alıp gitmeyenin niyetinden, insanlığından şüphe ederim. Zor temin edilen aşının telef edilmesine sebep olmak, izahtan vareste bir durumdur.

YORUM EKLE