Atatürk Havalimanı hakkında flaş iddia: Erdoğan, Katarlılarla inceleme yaptı

CHP'li Ali Mahir Başarır, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın Katarlı yetkililerle Atatürk Havalimanı'nda incelemeler yaptığını belirtti.

Atatürk Havalimanı hakkında flaş iddia: Erdoğan, Katarlılarla inceleme yaptı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar ve Birleşik Arap Emirleri temaslarını hızlandırması ile birlikte ASELSAN, HAVELSAN'ın satılacağı yönündeki iddialar gündeme geldi.

Flaş bir iddia da CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'dan geldi.

'SIRA ATATÜRK HAVALİMANI'NDA'

banner112
Atatürk Havalimanı’nın Katar'lı yetkililer tarafından gezildiğini ifade eden Milletvekili Ali Mahir Başarır, havalimanını satılmaya çalışıldığı iddiasında bulundu. 

“Cumhuriyetin tüm kazanımlarını peyderpey satan bir iktidarla baş başayız. Geldikleri günden beri, demir-çelik fabrikaların, şeker fabrikalarını, kâğıt fabrikalarını, limanları, arazilerimizi sürekli sattılar" ifadelerini kullanan Ali Mahir Başarır, "Şimdi sıra Atatürk Havalimanı’na geldi. Soruyorum: Sayın Cumhurbaşkanı, çok yakın bir zamanda kimle, neden o havaalanında inceleme yaptınız? Hangi Katar yetkilisi orayı gezdi? Sizden istedi mi? Neyin karşılığında? Satacak mısınız? Satmayın artık. Artık Cumhuriyetin kazanımlarını tasfiye etmeyi bırakın. Sattınız, sattınız, sattınız. Geldiğimiz nokta yine sıfır" şeklinde konuştu.

'KATAR AŞKINI BIRAKIN'

Başarır, Atatürk Havalimanını almak isteyenleri belirterek, "Ben buradan alacak olanlara da sesleniyorum. Almayın, sakın almayın. Geldiğimizde size orayı kullandırmayız" ifadelerini kullandı. 

Başarır, bunalara ek olarak, "Artık yeter. Siz bu ülkeyi mi yönetiyorsunuz, yoksa bu ülkenin tüm kazanımlarının tasfiye memuru musunuz? Yeter. Artık topraklarımızdan, kazanımlarımızdan elinizi çekin. Katar aşkını bırakın. Çünkü bu Katar, size hiçbir şey katmıyor. Hiçbir şey katmadığı gibi bizi dünyaya küçük düşürüyor. Satmayın" dedi.

YORUM EKLE