Av. Filiz Saraç İstanbul Barosu başkanı olmak için yola çıktı!

Türkiye Barolar Birliği (TBB) önceki dönem Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul Barosu önceki Genel Sekreter ve Başkan Yardımcılarından Av. Filiz Saraç İstanbul Barosu başkanlığına aday olmak için kolları sıvadı.

Av. Filiz Saraç İstanbul Barosu başkanı olmak için yola çıktı!

Avukat Filiz Saraç, kurucuları arasında olduğu ve uzun bir süredir Baroyu yöneten Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu'nun geçen hafta sonu yapılan Genel Kurulunda Baro Başkanlığına aday adaylığını açıkladı. Saraç'ın açıklaması salonda bulunan Avukatlar tarafından yoğun bir alkış aldı.

banner112
İstanbul Barosu'nun ilk kadın başkanı olmak için yola çıkan Saraç, hem avukatlık mesleğinde hem de baro yönetiminde tecrübeye ve birikime sahip bir isim. Güçlü Baro, güçlü avukat, hukukun üstünlüğü ve yargı bağımsızlığına vurgu yapan Saraç, tecrübe ile gençliği buluşturmayı hedefliyor. Özellikle genç avukatlar ile mesleğin geleceği noktasında görüş alışverişinde bulunulmasının önemine değinen Saraç, toplumsal cinsiyet eşitliği ve gençleşen Baro dikkate alınarak Baro'nun tüm organlarında temsilde adalete vurgu yapıyor.

Av. Filiz Saraç, 54 bin üyesi olan İstanbul Barosu'nun Cumhuriyetçi, aydınlanmacı ve bağımsızlıktan yana duruşunun devam ettirilmesinin yanı sıra üretken ve çağı yakalayan bir noktaya taşınmasının da önemine değiniyor.

Saraç, geçen dönem TBB Yönetim Kurulu Üyeliği yapmış ve çoklu baroya karşı durmuş, Yönetim Kurulu içerisinde Metin Feyzioğlu’na muhalif yöneticiler arasında yer almıştı

YORUM EKLE