AvivaSA'da hisse devri sonrası şirketin adı değişti

AvivaSA’daki hisse devri sonrası şirketin adı AgeSA Hayat ve Emeklilik oldu.

AvivaSA'da hisse devri sonrası şirketin adı değişti

AvivaSA’daki Aviva hisselerini Sabancı Holding’in Aksigorta’daki ortağı Ageas’ın almasından sonra, şirketin yeni adı AgeSA Hayat ve Emeklilik olarak açıklandı.

Bu amaçla dün online düzenlenen toplantıda konuşan Sabancı Holding Finansal Hizmetler Grup Başkanı ve AgeSA Başkanı Haluk Dinçer, yeni ortaklıkla sürdürülebilir başarı peşinde olacaklarını, önümüzdeki döneme ilişkin stratejik planlarını ise eylül ayına kadar hazırlayacaklarını belirtti. 

‘İYİ Kİ’LER ÇOĞALACAK

Cumhuriyet'ten Serhat Aligil'in haberine göre; Ageas Üst Yöneticisi Hans De Cuyper de bu ortaklığın kendilerini çok heyecanlandırdığını, Türkiye’nin uzun vadeli kârlılık vadeden pazar olduğunu, bu konudaki uzmanlıklarını Türkiye’ye taşıyacak adımlar atacaklarını söyledi.

Sorular üzerine Aksigorta’nın performansına ilişkin de yorum yapan Cuyper, “Oradaki büyüme hızı ve kârlılıktan çok memnunuz. Dönemsel dalgalanmalardan bağımsız hareket ediyoruz. Aksigorta’daki başarıyı AgeSA’da da yakalamak istiyoruz. 2-5 yılda yüzde 15-20 büyüme yakalanabilir” dedi.  

“Yeni bir enerji geliyor bize. Dinamik ve güçlü bir birliktelik olacak. Yeni ortaklığımızla müşterilerimizin hayatını ‘keşke’ler yerine ‘iyi ki’lerle daha çok doldurmak için çalışacağız.

İşimizin özünde iyilik var” diyen AgeSA Hayat ve Emeklilik Üst Yöneticisi Fırat Kuruca, 18 yaş altı BES’le ilgili bir soruya da şu yanıtı verdi: “Görüşmelerde çok ciddi ilgi olduğunu görüyoruz. Çocuklar söz konusu olunca BES’e daha sıcak bakıyorlar.

Daha uzun vadeli ürünlere yatırım çocuklarda öne çıkacak. Elbette gelir de önemli bir unsur olacak. Ayrıca 18 yaş altına uygun dijital çözümler ve faydalar da sunmalıyız.”

YORUM EKLE