Avrasya Tüneli'nde yeni dönem başladı!

Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, 1 Mayıs itibariyle motosikletli sürücülerin de geçişine açıldı. Saatlerin 00.00 olmasıyla tünelden geçen ilk motosikletliler ise isimleri Hun Türkleri'nden alan 'Huns MC Turkey' kulübü üyeleri oldu.

Avrasya Tüneli'nde yeni dönem başladı!

Avrasya Tüneli motosiklet geçişine açıldı. 1 Mayıs günü saatin 00.00’i göstermesiyle birlikte, Avrasya’dan ilk geçen motosikletliler ‘Huns MC Turkey’ kulübü üyeleri oldu. Aralarında polis memurlarının da bulunduğu çok sayıda motosiklet tutkunu, o anları cep telefonu kameralarıyla kayıt altına altı. Motosiklet tutkunları, görüntüleri sosyal medya hesaplarından da paylaştı.

“BU FİKİR BİR İHTİYAÇTAN DOĞDU”

banner112
Tünelden ilk geçen motosikletliler olma fikrini ortaya atan Okan Ay, oturduğu Anadolu yakasından Avrupa yakasındaki iş yerine gelmek için her gün köprüleri kullanmak zorunda kaldığını ve Avrasya Tüneli’nin kendilerine açılmasıyla büyük rahatlık yaşadığını anlattı. Okan Ay, “Bu fikir bir ihtiyaca yönelik çıktı. Ben karşıda oturduğum için her gün geç saatlerde de olsa köprüden geçiyorum. Rüzgar çok fazla olduğu için zorlanıyorum. Ben de bunu duyunca mutlu oldum ve arkadaşlara söyledim. İlk geçen biz olalım dedim. Biz geçelim, bir farkındalık oluşsun. Belki bu karardan vazgeçerler bir daha tünelden geçme şansımız olmaz. Sonra gittik, arkadaşlarla geçtik tünelden. Güzel de oldu. Ses getirdiğimizi düşünüyorum. En azından daha çok fark edilir olduğumuzu düşünüyorum” dedi.

“KÖPRÜDEN GEÇERKEN RÜZGARDAN ÇOK ETKİLENİYORDUK”

Kulüp üyelerinden Nihat Şişmanoğlu ise, köprülerden geçerken rüzgardan çok etkilendiklerini tünelle birlikte bu sorunun kalktığını belirterek, “Avrasya’nın bize de açılması çok faydalı oldu. Biz motosikletliler köprülerden geçerken rüzgardan çok etkileniyoruz. Sağa sola yalpalanıyoruz, arabaları da tehlikeye atıyoruz. En büyük faydası bu” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER