Avrasya Tüneli'nde yeni dönem! Resmi Gazete'de yayımlandı

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Avrasya Tüneli'nde 1 Mayıs'tan itibaren motosikletlerin de kullanılabileceğini duyurmuştu. Söz konusu karar Resmi Gazete'de de yayımlandı.

Avrasya Tüneli'nde yeni dönem! Resmi Gazete'de yayımlandı

banner112
Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, geçtiğimiz günlerde Avrasya Tüneli'nde yeni bir dönemin başlayacağını duyurmuştu. Resmi Gazete'de de yayımlanan karara göre Avrasya Tüneli'nden artık motosikletler de geçebilecek. Karar 1 Mayıs'tan itibaren yürürlüğe girecek. Ancak motorlu bisikletler ve scooterlar bu kararın dışında bırakıldı.

Buna göre, yap-işlet-devret modeli ile ihale edilen İstanbul Boğazı Karayolu Tüp Geçişi (Avrasya Tüneli) Projesi kapsamında, 1 Mayıs'tan itibaren azami tasarım hızı saatte 45 kilometre, silindir kapasitesi 50 santimetreküpten fazla olan sepetli, sepetsiz iki veya üç tekerlekli motorlu taşıtlar ile net motor gücü 15 kilovatı, net ağırlığı 400 kilogramı, yük taşımacılığında kullanılanlar için ise net ağırlığı 550 kilogramı aşmayan dört tekerlekli L3, L4, L5 ve L7 sınıfı motorlu taşıtların (motosikletlerin) tünelden geçişine izin verilmesi kararlaştırıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER