Ayasofya'da Atatürk'e hakaret eden imam ile Sedat Peker'in ilişkisi ortaya çıktı

Ayasofya'da Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret dolu ifadeler kullanan İmam Mustafa Demirkan ile organize suç örgütü lideri lideri Sedat Peker'in ilişkileri ortaya çıktı. Şimdiki Zaman'da gazeteci Barış Yarkadaş kritik bilgiler verdi.

Ayasofya'da Atatürk'e hakaret eden imam ile Sedat Peker'in ilişkisi ortaya çıktı

Ayasofya Cami'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dinlediği sırada Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e hakarette bulunan İmam Mustafa Demirkan, "Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldiki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir... Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma..." ifadelerini kullanmıştı.

Demirkan'a toplumun çeşitli kesimlerinden tepkiler gelirken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de bugünkü basın toplantısında çok sert tepki göstererek "Atatürk bizim birliğimizdir. Atatürk düşmanlığı yapmak ihanete hizmettir" dedi.

Şimdiki Zaman'da gazeteciler Barış Yarkadaş ve İsmail Saymaz imam Demirkan hakkında kritik bilgiler verdi. Saymaz, Demirkan'ın Erdoğan'a yakın bir isim olduğunu ifade etti.

Yarkadaş ise Demirkan'ın Sedat Peker ve AKP'yi barıştıran isim olduğunu söyledi. Şu kritik bilgileri verdi:

YORUM EKLE