Babacan'dan Erdoğan'a... 'Sorumluluğu sağa sola yıkma, kaçamazsın'

Erdoğan'ın 'zincir market' açıklamalarını değerlendiren Babacan, "Belli ki birileri kulağına bir şeyler fısıldamış. Artık küçük ortak bakmış, ‘Bisküvi fiyatları arttı, şu marketleri suçlayın’ mı demiş, ne demiş orasını bilemiyoruz" dedi.

Babacan'dan Erdoğan'a... 'Sorumluluğu sağa sola yıkma, kaçamazsın'

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İstanbul’da partisinin Çekmeköy ilçe kongresinde konuştu. AKP'li Cumrhurbaşkanı Erdoğan'ın başlattığı zincir market tartışmasına değinen Babacan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi işaret etti. "Küçük ortak ‘Bisküvi fiyatları arttı marketleri suçlayın’ mı dedi?" diye soran Babacan, şöyle konuştu:

'KÜÇÜK ORTAK MI DEDİ BİLEMİYORUZ'

“Marketleri düşman ilan ediyorlar. Gerçekten Allah akıl fikir versin. Bu aklı kimden alıyorsa, gerçeklerle bağı tamamen kopmuş durumda. Belli ki birileri kulağına bir şeyler fısıldamış. Artık küçük ortak bakmış, ‘Bisküvi fiyatları arttı, şu marketleri suçlayın’ mı demiş, ne demiş orasını bilemiyoruz. Şimdi de haftanın düşman panosuna marketleri, fiyatları oturttular.”

'ERDOĞAN'A SORMAK LAZIM...'

Fiyat artışının temelinde kur artışı olduğunu vurgulayan Babacan'ın değerlendirmelerinden öne çıkanlar şöyle oldu:

"Sayın Erdoğan’a sormak lazım; fiyatlar düşükken başarı hükümetin de yükselince mi suçlusu marketler oluyor? Ben gittiğim her ilde, her ilçede esnafımızla sohbet ediyorum. Esnafımız ‘Zincir marketler az sayıda üründe fiyatı düşürüyor, bizi zora düşüyoruz’ diyorlar. Küçük esnafımızın zincir marketlerden şikâyeti, fiyatların yüksek olması değil, düşük olması. Fiyatların artışının temelinde kur artışı var.”

'FAHİŞ FİYATLARIN SEBEBİ ERDOĞAN'IN EKONOMİ YÖNETİMİ'

"Taraflı cumhurbaşkanının göreve başlamasından bu yana köprü geçiş ücretleri %309, otoban geçiş ücretleri %76 arttı. Elektrik tarifelerindeki artış %168’e, doğalgaz tarifelerindeki artış %196’ya ulaştı. Fahiş etiketler arıyorsanız, asıl fahiş etiketler burada. Bu zamları yapan kim? Sayın Erdoğan, kendi belirlediğiniz fahiş köprü ve otoyol fiyatlarıyla mücadele etmek için kimi görevlendireceksiniz? Haydi, marketlere Ticaret Bakanlığı’nın müfettişlerini saldınız, peki fahiş elektrik ve doğal gaz tarifeleriyle mücadele etmek için hangi müfettişleri görevlendireceksiniz? Fahiş fiyatların nedeni Sayın Erdoğan’ın ipe sapa gelmez ekonomi yönetimi. Başka yerde aramayın.”

YORUM EKLE