Bahçeli: Koronavirüs salgını başarıyla yönetildi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, "Türkiye'nin koronavirüs salgınını başarıyla yönettiğini söylemek herkesin görevidir" dedi.

Bahçeli: Koronavirüs salgını başarıyla yönetildi

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle: 

-17 gün devam eden tam kapanmanın dün bitmesi ile kontrollü normalleşmeye geçilmiş bu kapsamda meclisimiz çalışmalarına başlamıştır.

-Salgın yeni bir dünyanın kapısını aralamıştır. Gelişmeleri lehimize çevirmek için dikkatli ve hazırlıklı olmalıyız.

-Felaket tellallığı yapmak sorumlulukla bağdaşmaz. Zillet İttifakı yeni ortak olarak gördüğü koronavirüsü nemalanmak istemektedir. Koronavirüsten meded umanların, siyasetleri hastadır. Özellikle, Türkiye'nin koronavirüs salgınını başarıyla yönettiğini söylemek herkesin görevidir. 

-Zillet ittifakı, yeni ortak gördüğü bulaşıcı hastalıktan nemalanma sırasına girecek kadar basiretini kaybetmişti

-CHP'nin tüm iddiaları boştur, dayanaksızdır. CHP yönetimi bozguncudur, milletimizin 2023 haziran ayında bozguncuları, bozuk para gibi harcayacaktır. Türkiye normalleştikçe, zillet kaybedecektir.

-MHP olarak devletin alacağı her tedbiri uygulayacağız.

19 MAYIS'IN YILDÖNÜMÜ

-Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk harcı 19 Mayıs'ta karılmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, başlattığı yürüyüşle, yorgunluğu yırtıp atmıştır. 19 Mayıs zalime, haine, alçağa, yıldırım gibi çarpan Türkün yüzün. İlk adım tarihten silinmemizi amaçlayan cevaptır. Kısaca dünya alem üzerimize gelmişti. Anca Türk milleti pes etmedi, vaz geçmedi. Nihayetinde bu kararlılık bize bir devlet kazandırdı. 

-Gerekirse 102 yıl önceki adımı tekrar atarız. Yetmezse soluğu İzmir'de alırız, ne kadar hain varsa denize dökeriz. Dün yaptık, yine yaparız. Dün başardık, bir kez daha başarırırız, kendimize güveniyoruz. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2021, 11:04
YORUM EKLE