Bakan Kurum'dan da 'göz' açıklaması geldi! Pahalılığı kabul etti

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, enflasyon ve hayat pahalılığıyla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Kurum, ''Vatandaşlarımızın gözlerinin içine bakacağız'' dedi.

Bakan Kurum'dan da 'göz' açıklaması geldi! Pahalılığı kabul etti

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (TÜRK-İŞ) araştırmasına göre; nisan ayında 4 kişilik ailenin açlık sınırı 5 bin 323, yoksulluk sınırı 17 bin 340 lira oldu. Bekar bir çalışanın 'yaşama maliyeti' de aylık 6 bin 965 liraya yükseldi. Böylece açlık sınırı, 4 bin 253 TL olan asgari ücretin üzerine çıktı.

Enflasyon ve hayat pahalılığıyla ilgili açıklamalarda bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ''Bu enflasyon, hayat pahalılığıyla ilgili mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Biz hiçbir zaman vatandaşımızı aç da açık da bırakmadık. Onların gözlerinin içine baktık ve burada problemleri, sorunları neyse hep de bunları çözmenin, aşmanın derdi içinde olduk. Aynı bakış açısında olacağız. Vatandaşlarımızın gözlerinin içine bakacağız'' diye konuştu.

GİRDİ MALİYETLERİNİ GÖRMEZDEN GELDİ

Türkiye'de kur kriziyle birlikte artan girdi maliyetlerini görmezden gelen Kurum, ''Rusya krizindeki barışın sağlanması, huzurun sağlanması, adaletin sağlanmasıyla da inşallah hem bölgemizde hem de dünyada barış hakim kılacaktır. Bu tedarik zincirinde yaşadığımız yine enflasyon tüm dünyada etkisini gösterdi'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2022, 11:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER