Bakan Nebati'nin tartışma yaratan ifadelerine sert tepki: Seçimi işaret etti

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bir televizyon programında dolar kurunda kaydedilen düşüşe ilişkin yaptığı değerlendirmede kimsenin dolara müdahale etmediğini öne sürdü. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, konuşmasında tartışma yaratacak ifadeler kullanan Bakan Nebati'yi, sosyal medya hesabı üzerinden tepki göstererek eleştirdi.

Bakan Nebati'nin tartışma yaratan ifadelerine sert tepki: Seçimi işaret etti

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ekonomi gündemine ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Nebati, doların yaşadığı düşüşe ilişkin yaptığı değerlendirmede kimsenin dolara müdahale etmediğini öne sürmüştü.

Nebati, 20 Aralık günüyle ilgili, "Cumhurbaşkanımızın konuşmasından sonra döviz düşüşünü gördüğümde kıpır kıpır oldum, arkadaşlara sordum biz bir şey yaptık mı? Yok efendim. Lan nasıl? Harika. 20 Aralık büyük bir geceydi" dedi.

CHP Tekirdağ Milletveki ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Bakan Nebati'nin sözlerine Twitter hesabından şöyle tepki gösterdi:

Ya arkadaşlar biz bir şey yaptık mı? -Hahaha... -Yok efendim. -Lan nasıl? Harika! Muhteşem bir şey! -Çünkü orada kurumlar yok" Şu rezaletin sergilenmesi için TCMB'nin arka kapısından, TCMB'ye ait olmayan 9 milyar$ yakıldı. Siz çok eğlendiniz. Millet de sizinle eğlenecek.

NE OLMUŞTU?

20 Aralık günü kabine toplantısı sona ermeden hemen önce tarihi zirveye ulaşan dolar ve Euro, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıkladığı yeni düzenlemeler sonrası düşüşe geçmişti.

Erdoğan'ın yeni düzenlemeleri açıklaması sonrasında dolar 18.40 seviyelerinden 15 seviyesinin altına kadar düşmüş, 20,80 seviyesindeki avro ise 18'in altına indi. 

Erdoğan, döviz kurunda yaşanan gelişmelere ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada 20 Aralık'ta yapılan müdahaleyi işaret ederek, müdahalenin arkasında durmuştu.

Bakan Nebati ise, katıldığı televizyon programında dolardaki düşüşe ilişkin ''Biz bir şey yapmadık'' açıklamasında bulunarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çelişkili ifadeler kullanarak kafaları karıştırdı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
TC KOMANDO
TC KOMANDO - 6 ay Önce

BERAT ALYARAK DAHA İYİYDİ ! hehehe.....

TC SAS
TC SAS @TC KOMANDO - 6 ay Önce

DALYARAĞI MUMLA ARIYORUZ ! hıaaa hahahaaa...

Sirk iktidari
Sirk iktidari - 6 ay Önce

palyaco bakan!

TC KOMANDO
TC KOMANDO @Sirk iktidari - 6 ay Önce

Palyaçoluk muhteşem bir çoklu beceri sanatıdır ! en zor sanat !

SIRADAKİ HABER