Bakan Pakdemirli: Enflasyonun üzerindeki müsilaj da temizlenecektir

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ekonomi ve enflasyondaki sıkıntıların geçici olduğunu iddia ederek, “Sıkıntılar vardır ama bunların ağırlıklı bir kısmı pandemi, kuraklık ve dünyadaki dalgalanmalardan geliyor. İnşallah Türkiye bana göre bir 6 ay içerisinde bunların da üzerinden gelecektir. Nasıl kurun üzerindeki Cumhurbaşkanımızın değimiyle ‘müsilaj temizlendiyse’ enflasyonun üzerindeki müsilaj da temizlenecektir” dedi.

Bakan Pakdemirli: Enflasyonun üzerindeki müsilaj da temizlenecektir

Bir dizi ziyaret için Manisa’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ekonomiye dair değerlendirmelerde bulundu.

banner112
“Ekonomimizde bazı problemler olduğu doğrudur," diyen Pakdemirli, "Enflasyonla ilgili yaşadığımız sıkıntılar vardır ama bunların ağırlıklı bir kısmı pandemi, kuraklık ve dünyadaki dalgalanmalardan geliyor. İnşallah Türkiye bana göre bir 6 ay içerisinde bunların da üzerinden gelecektir. Nasıl kurun üzerindeki Cumhurbaşkanımızın değimiyle ‘müsilaj temizlendiyse’ enflasyonun üzerindeki müsilaj da temizlenecektir. Biz bu arada üretimi devam ettirmemiz, pozitif olmamız ve yarınlara umutla bakmamız lazım. Türkiye büyük ülkedir, büyük devlettir. Allah’a şükür ülkemizi hiçbir şey yıkamaz. Ekonomik konular geçicidir, bundan emin olmamız lazım. O yüzden biz üretimde kalmaya devam etmeliyiz.” dedi.

Ayrıca Manisa’dan çiftçiye yönelik bir müjde açıklamak istediğini ifade eden Bakan Pakdemirli, “Sabah farklı bir müjde vermiştik, şimdi farklı bir müjdeyi buradan yine medyamız aracılığıyla vatandaşlarımızla paylaşalım istiyoruz. Kırsal kalkınma destekleri kapsamında 17. Etap sulama sistemlerine yüzde 50 hibe desteği uygulaması başvurularına başlandı. Çiftçilerimiz bulundukları şehirlerde il müdürlüklerine giderek başvurularını gerçekleştirebilirler. Suyumuzun 4’te 3’ünü tarımda kullanıyoruz. Suyu verimli ve tasarruflu kullanmak için modern basınçlı sulama önemlidir. Manisalı hemşerilerimizi bu desteğe başvuru için tarım ve orman il müdürlüklerimize bekliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Destek bizden üretmek sizden” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
camur ittifakinin odun bakani
camur ittifakinin odun bakani - 5 gün Önce

ekonominin üzerinde olan müsilaj sizsiniz!!!
hirbo ekonomi pandemiden öncede berbatdi , pandeminin etkisi batik ekonomiye gün yüzüne cikardi.
20 senedir iktidardasiniz , namuslu idare etseydiniz, ekonomi batmaz 2 senelik pandemininde etkisi az olurdu! iyi bak Avrupa taş gibi ayakda, bagimsiz adalet var iktidarda hirsizlik yok!

GÜVEN BROWN
GÜVEN BROWN - 5 gün Önce

sayın bakan enflasyonu nasıl düşürecekmişsiniz onuda söyleseydiniz.buna inanan var mı?hala mazota elektriğe zam yapıyorsunuz..