BANTBORU, BMW ve uluslararası tedarik firması Magna ile işbirliği yaptı

Otomotiv ve beyaz eşya sektörü için boru tedarik eden BANTBORU, BMW ve uluslararası tedarik firması Magna ile işbirliği yaptı.

BANTBORU, BMW ve uluslararası tedarik firması Magna ile işbirliği yaptı

Otomotiv ve beyaz eşya sektörü için boru tedarik eden BANTBORU, BMW ve uluslararası tedarik firması Magna ile işbirliği yaptı. Kuzey Amerika, Afrika ve Avrupa'da üretim üsleri kuracak olan BANTBORU, bu işbirlikleri sayesinde küresel otomotiv pazarındaki payını ikiye katlamayı hedeflediğini açıkladı.

BANTBORU'dan yapılan açıklamada, şirketin BMW ve Magna ile yapacağı işbirliği ve ileriye dönük hedeflerine ilişkin bilgi paylaşıldı. Açıklamaya göre, BANTBORU birinci kademe iş ortağı olacağı BMW işbirliği kapsamında Kuzey Amerika, Afrika ve Avrupa olmak üzere 3 kıtada 5 farklı lokasyonda üretim üssü kuracak.

CİROSUNA YILLIK 10 MİLYON EUROYA ÇIKARMAYI HEDEFLİYOR

banner112
Elektrikli SUV araç bağlantılı Fisker/Magna işbirliği kapsamında ise BANTBORU yerli Ar-Ge ve üretimle ürün gamını genişletecek. BANTBORU’nun bu bağlamda 7 milyon euro düzeyinde gerçekleştireceği yatırımın, şirket cirosuna yıllık 10 milyon euroya varan düzeyde katkı olarak dönüşü öngörülüyor.

OTOMOTİV PAZARINDAKİ PAYINI 2 KATINA ÇIKARMAYA HAZIRLANIYOR

Küresel otomotiv ve dayanıklı tüketim ürünleri sektörlerinde önem taşıyan çelik boru sistemleri alanında dünyanın en önemli 5 orijinal ekipman üreticisi arasında yer alan BANTBORU, dünyada üretilen her yüz araçtan 4’ünün kritik sistemlerinde ürünleriyle yer alıyor. Otomotiv orijinal parça üretimi (OEM) alanında, Rekabetçi Performans gücü, yerli Ar-Ge ve yerli üretimle dünyanın dört bir yanında aranan bir marka olan BANTBORU, kapasite yatırımları sonrası küresel otomotiv pazarındaki payını 2 katına çıkarmaya hazırlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER