Barınma sorunu yaşayan üniversitelilerin eylemi ikinci gününde Beşiktaş'ta sürüyor

Artan konut ve yurt kira ücretlerinin yanı sıra KYK yurtlarının sayısının yetersizliğini ve şartlarının uygun olmadığını dile getiren üniversiteli öğrenciler, sokakta kalma eyleminin ikinci gününde geceyi Beşiktaş'ta geçirmek üzere bir araya geldi. CHP'li Mahmut Tanal ve İYİ Partili Taylan Yıldız öğrencilere desteğe geldi.

Barınma sorunu yaşayan üniversitelilerin eylemi ikinci gününde Beşiktaş'ta sürüyor

halktv.com'dan Hazar Dost'un haberine göre, artan yurt ücreti ve ev kiralarına karşı tepki göstermek için “Barınamıyoruz” diyerek sokakta yatan üniversite öğrencileri, dün Kadıköy’de gerçekleştirdikleri nöbetine bugün Beşiktaş Şairler Parkı’nda devam ediyor.

Üniversitelilerin nöbetine CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da desteğe geldi.

Dün yapılan nöbet sonrası #Barınamıyoruz etiketi Türkiye gündeminde birinci sıraya yükselmiş, sosyal medyadan sokakta kalan öğrencilere Kadıköy halkı da destek için gelmişti.

Bugün gün içinde Kadıköy’de de yurt ve kira ücretlerine tepki gösteren üniversite öğrencileri ayrıca Kadıköy Moda ve Yoğurtçu Parkı’nda da nöbet tutuyor.

İYİ PARTİLİ İSİMDEN DE DESTEK 

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan İBB İYİ Parti Meclis Üyesi Taylan Yıldız, "Yurt sorunu olan gençlerimize destek vermek için Beşiktaş Şairler Parkı'na gidiyoruz, çayımızı tatlılarımızıda aldık." dedi.  

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2021, 23:12
YORUM EKLE