Baro Başkanı'nın hesabını çaldı, gönderdiği mesaj 'pes' dedirtti

Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan'ın sosyal medya hesabını çalıp diğer kullanıcıları dolandırmak amacıyla mesaj gönderen kişi durumu fark edip kendisini uyaranlara, “Zaten yakalanacağım, 500 TL verirseniz, söz vereceğim" yazdı.

Baro Başkanı'nın hesabını çaldı, gönderdiği mesaj 'pes' dedirtti

Balkan'ın sosyal medya hesabı kimliği belirsiz bir kişi tarafından çalındı ve hesaptan kadına yönelik şiddet kampanyasına destek şeklinde mesaj giden Hasan Sınar adlı kullanıcı, hesabın çalındığını fark edince mesaj gönderip, “Başkanın hesabını iade edin, başınıza büyük iş alırsınız" yazdı.

Hesabı çalan kişi ise bu mesaja, "500 TL verin hemen kapatacağım hesabı" cevabını verdi. Sınar, "Genç kardeşim, bu yaptığın suç, bizler de avukatız, bir daha düşün istersen" yazdıysa da ısrarla devam eden kişi, "Yakışıklı ağabey, ben de biliyorum. Zaten yakalanacağım, 500 TL verirseniz, söz vereceğim. İşim bitti hesapla" diye yanıtladı.

Hasan Sınar, şüpheliyle aralarında geçen konuşmayı sosyal medya hesabından paylaşarak, "Antalya Barosu Başkanı Polat Balkan'ın Instagram hesabını ele geçiren dolandırıcı kardeşimizle eğitici bir sohbet. Ceza adaleti sistemi caydırıcılıktan uzaklaştıkça, faillerin özgüveni ve cesareti işte böyle artıyor” dedi.

Polat Balkan'ın yaklaşık bir hafta dolandırıcıların elinde kalan hesabı geri alınamadı ancak yapılan şikayetler üzerine kapatıldı. (DHA)

YORUM EKLE